Mēnešu mijā notiks arī laikapstākļu pārmaiņas – oktobris noslēgsies vēss un lietains, savukārt novembris iesāksies ar siltāku un saulaināku laiku, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Aizvadītajā darba nedēļā pāri Latvijai virzījās ciklons, kas daudzviet nesa nokrišņus, tai skaitā arī sniegu, kā arī tika novēroti stipri ziemeļu puses vēji, kas sasniedza vētras spēku.

Šīs nedēļas nogalē laikapstākļus noteikt jauns ciklons, kas sestdien no Baltijas jūras virzīsies uz austrumiem, vēl nesot ilgstošus nokrišņus – lietu, vietām ar slapju sniegu.

Svētdien virs Ziemeļeiropas pastiprināsies anticiklons, Latvijā tā dienvidu malas ietekmē nokrišņi mitēsies, bet līdz ar to pazemināsies gaisa temperatūra, nedēļas sākumā naktīs termometra stabiņam noslīdot pat zem -5° atzīmes, un pat dienas laikā, iespējams, ziemeļaustrumu rajonos pieturēsies neliels sals.

No otrdienas anticiklons aizvirzīsies uz Krievijas rietumu rajoniem un Latvijā pūtīs stipri dienvidaustrumu vēji, kas brāzmās sasniegs 15-19 m/s, piekrastē 21 m/s.

Un Latviju no rietumiem pakāpeniski šķērsos ar silto atmosfēras fronti saistīta nokrišņu zona, kas nesīs slapju sniegu un lietu, bet aiz tās Latvijā ieplūdīs siltākas gaisa masas, un pat naktīs vairs nepiesals, bet dienas laikā vietām gaiss iesils līdz +10…+12°.

Nedēļas pirmajās dienās, pūšot stiprajam un brāzmainajam dienvidaustrumu vējam, gaidāma būtiska atšķirība starp gaisa temperatūru un sajūtu temperatūru. Zemākā prognozētā gaisa temperatūra ir -5…-6°, bet sajūtu temperatūra sasniedz -10…-11°.