Kā vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, tad pirmdien laika apstākļus virs Latvijas noteiks zema spiediena ieplaka ar atmosfēras fronti. Šajā naktī debesis lielākoties būs mākoņainas un tikai brīžiem skaidrosies. Vietām austrumu rajonos veidosies ļoti plāna apledojuma kārta, tādēļ autovadītājiem jāsaglabā modrība, jo ceļi būs slideni. Atsevišķos rajonos arī gaidāma migla ar redzamības pasliktināšanos līdz 500-1000 m.

Sākot ar otrdienu laika apstākļus Latvijā noteiks anticiklona darbība līdz ar to mākoņu daudzums samazināsies.

Gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies – dienā tā gaidāma -2…+3 grādu intervālā, bet nadēļas gaitā tā par pāris grādiem paaugstināsies, savukārt naktī termometra stabiņš daudzviet noslīdēs līdz -3…-8 grādu atzīmei, bet austrumu rajonos, debesīm skaidrojoties, pat līdz -10 grādu atzīmei.

Nedēļas nogalē laiks mainīsies. Balstoties uz pašreizējām prognozēm, sestdien no dienvidiem Latvijai tuvosies ciklons, kas Lieldienās Latvijas teritorijas austrumu daļā nesīs nokrišņus: slapju sniegu, sniegu.

Tāpat Pirmajās Lieldienās Latvijas austrumos gaidāms arī brāzmains vējš. Ciklons atnesīs siltu un mitru laiku, tādēļ gan naktī, gan dienā gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies.