Nedēļas noslēgumā gaidāms pārsvarā sauss un karsts laiks, taču nākamajā nedēļā aktivizēsies ciklonu darbība – bieži līs un dienas kļūs ievērojami vēsākas un dažās dienās arī vējainas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien un sestdien laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars ar sausāku gaisa masu, līdz ar to mākoņu daudzums būs mainīgs, un būtiski nokrišņi nav gaidāmi.

Nakts otrajā pusē un no rīta vietām turpinās veidoties miglas. Pūtīs lēns vējš, līdz ar to naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz +10…+15 grādu atzīmēm iekšzemē un līdz +14…+16 – piekrastē, bet dienas būs karstas: maksimālā gaisa temperatūra centrālajos un dienvidu rajonos sasniegs līdz pat +27…+28 grādus.

Svētdien un pirmdien Latvija pamazām pietuvosies ciklons. Mākoņu daudzums palielināsies un daudzviet līs lietus, bet pirmdien vietām gaidāmas lietusgāzes, ko, iespējams, pavadīs pērkona dārdi.

Pirmdien vējš iegriezīsies no dienvidrietumiem un pakāpeniski sāks pastiprināties. Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss – ja naktīs mākoņainos apstākļos gaisa temperatūra būtiski nepazemināsies, tad dienā gaiss iesils vien līdz +12…+17 grādiem.

Nākamās nedēļas vidū un otrajā pusē Latvijā laika apstākļus noteiks aktīva ciklona darbība, līdz ar to gaidāmi nepastāvīgi laikapstākļi – brīžiem līs, atsevišķās dienās arī stipri. Pūtīs rietumu puses vēji, kuri brāzmās sasniegs 15-18 m/s. Gaisa temperatūra, salīdzinot ar nākamās nedēļas sākumu, būtiski nemainīsies; vien atsevišķās dienās, debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš var pakāpties nedaudz virs +20 grādu atzīmes.