Janvāra pēdējās dienās būs apmācies un daudzviet snigs, rietumu un centrālajos rajonos sniega sega pieaugs par 5-10 cm. Gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies – februāra sākumā gaidāms atkusnis, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jaunās nedēļas sākumā laika apstākļus noteiks ciklons no rietumiem, tādēļ laiks būs mākoņains un daudzviet snigs. Sniega sega rietumu un centrālajos rajonos pieaugs par 5-10 cm, kā arī pirmdien piekrastes rajonos, dienvidaustrumu vējam brāzmās sasniedzot 15-18 m/s, vietām nedaudz puteņos.

Gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies, naktī uz pirmdienu gaisa temperatūra vēl saglabāsies zema, austrumos pazeminoties līdz pat -15°, bet dienā paaugstinoties līdz 0…-8°. Savukārt otrdien dienā visā Latvijas teritorijā termometra stabiņš jau uzkāps līdz -2…+2° atzīmei.

Trešdien ciklona ietekme mazināsies, debesis skaidrosies un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars, līdz ar to naktī uz ceturtdienu gaisa temperatūra strauji pazemināsies dažviet līdz pat -8…-10°.

Atsevišķos rajonos izveidosies migla un sarma. Janvāra pēdējā dienā no dienvidiem Latvijai pāri ies nokrišņu zona, nesot sniegu un slapju sniegu.

Februāra sākumā atmosfēras spiediens paaugstināsies, un ar dienvidaustrumu, austrumu vējiem Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa. Teritorijas lielākajā daļā gaidāms atkusnis: termometra stabiņš gan nakts stundās, gan dienā pieturēsies +2…-3° robežās.

Mēneša pirmajās dienās nokrišņu būs maz – vien vietām gaidāms neliels sniegs, slapjš sniegs.