Pirmdien, 14. janvārī, sinoptiķi prognozē, ka Latvijā ilgstoši snigs, gaidāms arī neliels lietus, dienā valsts rietumu un centrālajā daļā – putenis.

Vēl jo vairāk ir jāuzmanās gan autovadītājiem, gan gājējiem, jo ceļi būs slideni, kā arī redzamība būs slikta nokrišņu un miglas dēļ.

Vietām gaidāma atkala un piesalstošs slapjš sniegs. Pirmdien dienas laikā Kurzemē, no pēcpusdienas arī valsts centrālajā daļā veidosies nelieli sniega sanesumi.

Lēnu līdz mērenu dienvidu vēju priekšpusdienā Kurzemē un pēcpusdienā valsts centrālajā daļā nomainīs stiprāks ziemeļrietumu vējš, brāzmās tas pūtīs līdz 11-16 metriem sekundē, piekrastē – līdz 21 metram sekundē.

Gaisa temperatūra visā valstī svārstīsies ap nulli. Savukārt, sākot ar dienas pirmo daļu, galvaspilsētā gaidāms ilgstošs slapjš sniegs un, bet jau dienas otrā pusē puteņos, jo ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprināsies līdz 18 metriem sekundē.

Valsts lielākajā daļā sniega sega kļūs par 4-9 centimetriem biezāka, vietām Vidzemē uzsnigs vairāk nekā desmit centimetri sniega, brīdina sinoptiķi.