Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi daļā Latvijas izplatījuši brīdinājumu.

Periodā no 10.05. līdz 14.05., saglabājoties sausam un saulainam laikam, Zemgalē un Latgalē mežos gaidāma augsta ugunsbīstamība.

Šonedēļ visas nedēļas garumā laika apstākļus virs Latvijas noteica plašs anticiklons, līdz ar to laiks bija sauss, saulains un vasarīgi silts.

Šodien pēcpusdienā jūras piekrastē termometra stabiņš pakāpies līdz pat +27…+28 grādu atzīmei, trīs novērojumu stacijās uzstādot jaunus 10. maija maksimālās gaisa temperatūras rekordus.

Tuvākajās dienās laika apstākļi virs Latvijas būtiski nemainīsies – saglabāsies sauss un saulains laiks. Lai gan svētdien dienas laikā, anticiklona ietekmei mazinoties, mākoņu daudzums palielināsies, tomēr joprojām nokrišņi nav gaidāmi.

Pūtīs lēns līdz mērens austrumu puses vējš. Gaisa temperatūra naktī pazemināsies līdz +8…+13 grādiem, bet dienā lielākajā teritorijas daļā termometra stabiņš pakāpsies līdz +20…+25 grādu atzīmei, rīt jūras piekrastē pat līdz +27 grādu atzīmei.

Ievērojami vēsāks laiks šajā dienās gaidāms Kurzemē līča piekrastē, kur, vējam pūšot no vēl salīdzinoši aukstā Rīgas līča, gaiss neiesils vairāk par +14…+19 grādiem.

Nākamajā nedēļā virs Eiropas centrālās daļas izveidosies plašs ciklons, kura ziemeļaustrumu mala noteiks laika apstākļus arī Latvijā.

Ciklona ietekmē palielināsies mākoņu daudzums un jau naktī uz otrdienu Latviju no dienvidaustrumiem sasniegs nokrišņu zona, kas lielākajā teritorijas daļā atnesīs lietu.

Arī turpmākajās dienās vismaz kādā no reģioniem gaidāms īslaicīgs lietus, lokāli iespējams arī pērkona negaiss.

Palielinoties mākoņu daudzumam, gaisa temperatūra nākamnedēļ dienas laikā galvenokārt būs +18…+23 grādu robežās, bet vietām piekrastē, vējam iegriežoties no ūdens puses, gaidāms par pāris grādiem vēsāks laiks. Savukārt naktīs gaisa temperatūra saglabāsies +8…+13 grādu robežās.