Latvijas atzītākais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas savā interneta blogā stāsta par 2018. gada vasarā gaidāmo laiku. Šopavasar saulainais un siltais maijs pieteica sevi ar siltu un sausu vasaru.

Pavasara pēdējais mēnesis maijs, atbilstoši janvārim, izrādās būs sausāks un siltāks kā parasti. Sekojot tālāk, tas norāda uz to, ka kopumā vasara būs silta, saulaina un vasaras pirmā puse lielākoties sausa.

Pārsvarā uz sausu vasaras pirmo pusi norāda gan ziema, dienas janvāra vidū (13.,14. un 15. janvāris), gan bērzi, kas pavasarī saplauka agrāk par alksni.

Sals februāra beigās un martā kopumā norāda uz saulainu vasaru. Tāpat arī laika apstākļi 25., 28. janvārī un 2. martā, Jevdokijā (14. marts) un Jurģī (23. aprīlis) liecina par to, ka vasara būs silta, nereti karsta, kam sekos stipras pērkona lietusgāzes.

Ja seko novērotajām pazīmēm dabā, tad šogad būs mēreni silta un ar mēreniem nokrišņiem bagāta vasara. Bērza un alkšņa divcīņa, tāpat arī ozola un oša lapu plaukšana pavasarī liecina par vidēji mērenu vasaru.

Šogad pavasaris pagāja bez lieliem paliem un tā ir norāde, ka vasara būs mēreni silta, bet jāņem vērā, ja pavasarī pali izpaliek, tad siena laikā (jūlijā) un labības novākšanas laikā augustā pieaug stipru nokrišņu iespējamība. Šopavasar pērkons ierūca neaplapotos kokos, bet dienvidu vējā.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!