Ādas bālums

Nekāda maskēšana nelīdzēs! Lai izvairītos no pastāvīgajiem zilajiem lokiem zem acīm, ir ieteicams pārbaudīt, vai pietiek B12 vitamīna organismā. Tā trūkums var radīt asinsrades traucējumus un asinsķermenīšu zaudējumu, kā rezultātā atbrīvojas žults pigments bilirubīns, kurš arī piedod ādai tādu pelēcīgu nokrāsu.

Tirpšanas un durstīšanas sajūta

Tas ir viens no nepatīkamajākajiem  B12 vitamīna neiroloģiskajiem trūkuma simptomiem. Nervu apvalku bojājums un skābekļa trūkums izpaužas kā tirpšanas un durstīšanas sajūta rokās un kājās. Un arī krampju parādīšanās. Lai izvairītos no šā simptoma, ieteicams paaugstināt B12 vitamīna līmeni.

Atmiņas problēmas

Nevari atcerēties kāda drauga vārdu vai atslēgas liec ledusskapī, nevis somiņā? Pats laiks pārbaudīt vitamīna B12 līmeni organismā un nekavējoši sākt tā paaugstināšanu!

Mēles izskata izmaiņas

Sarkana, it kā lakota mēle – droša B12 vitamīna trūkuma pazīme. Šī vitamīna trūkuma dēļ mēles struktūra  izmainās, tā kļūst spilgti sarkana, it kā nolakota. Rodas arī nepatīkama dedzināšanas sajūta mēlē un izmaiņas garšas uztverē.

Garastāvokļa maiņas

Vitamīna B12 trūkumns organismā  var saasināt depresīvu noskaņojumu, pastiprināt trauksmainību un nervozitāti, kā ari izraisīt raudulīgumu. Viss tikai tāpēc, ka  vitamīns B12 piedalās laimes hormonu serotonīna un dofamīna izstrādē.

Izmaiņas smaržu uztverē

Anēmija noved pie smaržas uztveres traucējumiem. Tā iemīļota parfīma smarža vairs nešķiet pievilcīga, toties krāsas vai benzīna smarža kļūst tīkama.

Sirds problēmas

Asinsrades traucējumu rezultātā rodas bieža tahikardija, arteriālā asinsspiediena pazemināšanās un daudzi citi simptomi, kuriem līdzi nāk sirds – asinsvadu slimības. Vienkārši trūkst vitamīna B12.

Ķermeņa temperatūras paaugstināšanās

Retos gadījumos cianokobalamīna trūkums var izraisīt  īslaicīgu ķermeņa temperatūras paaugstināšanos. Lai arī šis simptoms ir raksturīgs, ja ir infekcijas procesi organismā, B12 deva noteikti nekaitēs.

Ja pamanījāt sev kaut dažus no simptomiem, ieteicam nekavējoši vērsties pie speciālistiem. Bet, lai dabiskā veidā paaugstinātu vitamīna B12 līmeni, lietojiet uzturā liellopa aknas, mencu, paltusu, lasi, garneles, jūras kāpostus un tofu sieru.