Fakts: 4% sieviešu vecumā no 40-60 gadiem cieš no vitamīna B12 trīkuma, vēl lielāks daudzums sieviešu ignorē tā trūkuma simptomus. Vēlaties, lai jums būtu skaisti mati, vesela āda un stabila nervu sistēma? Tad izlsaiet šo rakstu.

B12 vitamīna deficits

Bieži vien ikdienas steigā mēs neievērojam mūsu organisma signālus, ignorējam tos vai norakstām nogurumu un galvassāpes uz stresu. Tomēr ir noskaidrots, ka sliktas pašsajūtas cēlonis sievietēm pēc 40 ir daudz nopietnāks. Pastāstīsim par 14 simptomiem, kuri liecina par B12 vitamīna trūkumu sievietes organismā. Tas ir nopietni!

Perniciozā anēmija

Galvas reiboņi un kustību koordinācijas zudums

Sievietēm, kuras visbiežāk vēršas pie neirologiem ar sūdzībām par galvas reiboņiem, B12 vitamīna līmenis ir krietni zems. Tā kā cianokobalamīns ietekmē nervu mielīna apvalku, tā trūkums organismā  var radīt nenovēršamus nervu bojājumus, kam seko ne tikai galvas reiboņi, bet arī pilnīgs kustību koordinācijas zudums.

Problēmas ar nagiem un neveselīgi mati

Mati zaudējuši spožumu, kļuvuši trausli, lūzt un izkrīt? Nagi kļūst plāni, slāņojas un lūzt? Tas viss liecina par vitamīna B12 trūkumu.

Muskuļu vājums

Ietekmējot nervu sistēmu, cianokobalamīna trūkums izraisa ne tikai vienkāršu nogurumu, bet visīstāko muskuļu vājumu!

Aizdusa

Šis nepatīkamais simptoms ir viens no sekojošas anēmijas simptomiem, ko izraisa B12 vitamīna trūkums. Zems hemoglobīna līmenis traucē skābeklim nokļūt audiem, tādējādi  liekot plaušām stādāt pastiprināti, lai apgādātu organismu ar skābekli. Tāda ir aizdusa.

Redzes problēmas

Smagos B12 vitamīna deficīta gadījumos tiek traucēts redzes nervs un tīklenes asinsvadi, rodas dubultošanās, miglošanās, „mušiņu” mirgošanas efekts acīs un pat īslaicīgs aklums.

Pastāvīgs nogurums

Hemoglobīna trūkums ir skābekļa trūkums. Ja trūkst skābekļa, rodas pastāvīga vēlme pagulēt. Cianokobalamīna trūkuma dēļ organisms pastāvīgi pieprasa atpūtu pat tad, ja gulēts ir pietiekami.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!