Sociālie tīkli un Internets kopumā var cilvēkam ne tikai palīdzēt, bet arī pārvērst viņa dzīvi par murgu.

Šī māte, kuras vārds netiek izpausts, par to pārliecinājās uz savas ādas.

Lai pasargātu savu bērnu no nepatikšanām, katram vecākam noteikti jāizlasa šis raksts.

Iedomājieties, ka sēžat Facebook un saņemat uzaicinājumu draudzēties no sveša cilvēka.

Kopīgu draugu jums nav, bilde, kas redzama profilā, it kā vieš uzticību. Nekas taču nenotiks, ja internetā būs par vienu draugu vairāk?

Jūs par izdarīto vairs nedomājat ne sekundi. Bet iedomājieties – jūsu meita uzsāk skolas gaitas. Mazā gatavojas pirmajai skolas dienai, piemēra dažādus tērpus, jauno skolas formu. Jūs pinat viņai bizītes, sienat tajās lentas, izvēlaties apavus.

Kad meitenīte svētkiem saposta, jūs noteikti ievietojat fotogrāfijas sociālajos tīklos. Zem bildes rakstāt:” Nemaz neticas, ka mana mazā jau izaugusi.” Un klāt vēl rakstāt skolas adresi. Pāris klikšķu. Bet sekas pārvērš jūsu dzīvi gatavā murgā.

Noslēpumainais svešinieks, kuru pavisam nesen pievienojāt savu draugu pulkam, saglabā jūsu meitas fotogrāfiju savā datorā un pēc tam aizsūta tādiem pašiem „noslēpumainajiem svešiniekiem” visā pasaulē.

Viss notiek bez jūsu ziņas. Vienkārši, kādu dienu aizejot uz skolu pakaļ savam bērnam, jūs viņu tur neatradīsiet.

Sāksies panika, jūs pa galvu, pa kaklu apskraidīsiet visus skolotājus, zvanīsiet uz policiju, apzvanīsiet visas slimnīcas. Jūs būsiet gatavi uz visu, lai tikai atgūtu savu bērnu.

Beidzot jūs sapratīsiet, ka viss velti. Laikam jau labāk nezināt, kas notika ar to meitenīti. Vienkārši nepievienojiet saviem draugiem svešus cilvēkus!

Labāk mazāk draugu sociālajos tīklos, nekā visu mūžu skumt pēc sava pazudušā bērna.

Atcerieties šo brīdinājumu! Noraidiet draudzības uzaicinājumus no cilvēkiem, kurus nepazīstat un kurus nekad neesat redzējuši. Nepublicējiet bērnu fotogrāfijas. Pat, ja jums ļoti gribas.