Milzīgās viktoriāņu laikmeta savrupmājas, kurās visai ērti varētu izvietoties vesels čigānu tabors ar visiem saviem zirgiem jau sen vairs nav modē. Šodien, pārapdzīvotības un rūpju par apkārtējo vidi laikmetā, cilvēki labprātāk dzīvotu nelielās kompaktās mājās.

Daudzi pat iestājas par pārvietojamām mājām: pieāķē māju automobīlim un brauc, kur acis rāda, ideāli mūsdienu klejotājiem.

Mājas no šīs dienas apskata nekur aizbraukt nevar, taču noņemšanās ar tā ir krietni mazāk, nekā ar klasiskajām ”ģimenes ligzdām”. Šie mitekļi drīzāk atgādina IKEA mēbeles: lētas, praktiskas, viegli saliekamas un ilgi kalpojošas!

Kompānija Arched Cabins  trendu uz kompaktu un ērtu māju būvēšanu uzķēra viena no pirmajām. Tagad tā piedāvā cilvēkiem to, ko var saukt par karkasu mājām.

Tādu māju pamata modelis ir ar gabarītiem 8 x 8m un izmaksās tas pircējam 1000 eiro. Taču firmas piedāvātajā sortimentā ir gan 7 kvadrātmetru miteklīši, gan pilnvērtīgi divstāvu nami ar 75 kvadrātmetru platību. Tie visi saliekami pēc viena un tā paša principa un sastāv no tādiem pašiem materiāliem.

Ej uz nākamo lapu un apskaties mājas iekšpusi!