Patiesība par linsēklām, kas jāzina katram, it sevišķi sievietēm, kas vecākas par 30 gadiem!

Linsēklas ir bagātas ar mikroelementiem, diētiskajām šķiedrām, omega-3 taukskābēm un B1 vitamīnu. Dati liecina par to, ka linsēklas var palīdzēt mazināt vēža, insulta, diabēta un sirds slimību attīstības risku.

Lini-viena no pašām vecākajām šķiedru kultūrām, kuru, kā zināms, kultivēja jau  3000 gadus pirms mūsu ēras Babilonā, Ķīna un Ēģiptē.

Linsēklas ir arī bagātas ar organismam derīgām vielām, antioksidantiem, diētiskajām šķiedrām, vitamīniem un minerāliem. Tas daudzējādā ziņā palīdz cilvēkam saglabāt veselību.

Linsēklas satur gan nešķīstošas, gan šķīstošas šķiedras.

Ēdamkarote maltu linsēklu satur 1,8 gramus omega-3 tauku, kas nepieciešami sirds-asinsvadu veselībai.

„Esošie dati liecina par to, ka lini var būt saistīti ar piena dziedzeru vēža riska mazināšanos,” – atzīmē pētnieki. „Lini uzrāda proliferatīvo  efektu piena dziedzeru audos sievietēm, kurām ir risks veidoties piena dziedzeru vēzim. Arī mirstības līmenis ar šo slimību slimojošo vidū  var mazināties, lietojot linsēklas.”

Kā iepriekš minēts, linsēklas satur lignānus, fitoestrogēnus, kam piemīt aktioksidantas un pretvēža īpašības. Tās bloķē fermentus, kuri piedalās hormonu metabolismā un ietekmē audzēja šūnu augšanu un metastazēšanos.

Pēc Kellija K.Ficpatrika  vārdiem, nesenie pētījumi pierada, ka linsēklas darbojas kā profilaktisks līdzeklis pret piena dziedzera, resnās zarnas un prostatas dziedzera vēzi.

Kā atklāts pētījumos 2010. gadā, par kuriem rakstīts žurnālā „Ginekoloģiskā onkoloģija”, vistām, kuras saņēma 10% ar linsēklām bagātinātu pārtiku veselu gadu, bija ievērojami samazinājusies saslimstība ar vēlīniem olnīcu audzējiem,  uzlabojusies veselība un samazinājusies mirstība.

Pētnieki nākuši pie secinājuma, ka  tas var kļūt par pamatu klīniskajiem pētījumiem, kas izvērtēs linsēklu efektivitāti  sieviešu olnīcu vēža  ārstēšanā.

1. Sirds – asinsvadu slimības

Omega-3 tauki palīdz sirds-asinsvadu sistēmai, jo tiem piemīt pretiekaisuma īpašības, tie pazemina asinsspiedienu un regulē sirdsdarbību. Tie var būt noderīgi sirds nepietiekamības un aritmijas ārstēšanai. Lignāni, kas ir linsēklās, mazina aterosklerotisko plāksnīšu uzkrāšanos par 75%.

Regulāra linsēklu lietošana palīdz pazemināt holesterīna līmeni.

2. Diabēts

Regulāra linsēklu lietošana palīdz pazemināt cukura līmeni asinīs.

3. Iekaisumi

Omega-3 tauki palīdz mazināt iekaisumus, kas saistīti ar astmu un Parkinsona slimību.

4. Menopauzes simptomi.

Kā liecina pētījumi par sievietēm menopauzes vecumā 2007. gadā, lietojot divas ēdamkarotes maltu linsēklu divas reizes dienā, mazinājās karstuma viļņi.

Sievietes sajuta uzlabojumu jau pēc nedēļas, bet pēc divām nedēļām uzlabojums bija ievērojams.

Ieteicams lietot 1-2 ēdamkarotes sausu linsēklu ik dienu.

Video: