Pavisam nesen visai skumīgi notikumi norisinājās Liepājā. Tiek atklāts, ka augusta beigās Liepājā slimnīcā nogādāts 14 gadus vecs pusaudzis, kurš kopā ar draugiem nolēma ostīt šķiltavu gāzi.

Vienā mirklī jaunietim pat nebija sirdsdarbības un citu dzīvības pazīmju, bet nedaudz vēlāk puisi izdevās atdzīvināt.

Paveicās, ka kāds no draugiem, kurš arī bija saostījies gāzi, varēja izsaukt ātro palīdzību un atbildēt uz visiem jautājumiem. Notikums norisinājies zem kāda veca dzelzceļa tilta, kuram bija grūti piekļūt – puisi nācās reanimēt uz vietas. Vēlāk viņu no Liepājas Reģionālās slimnīcas pārveda uz Rīgu, bet nu viņš ir atpakaļ Liepājā.

Ārsti piebilst, ka stāvoklis ir visai nopietns, jo šobrīd viņš ir 10 mēnešus veca bērna stadijā”. Parasti pacienti šādā stāvoklī neizdzīvo. Puisi baro ar putriņu, jo ēdienu viņš sakošļāt nespēj. Guļ uz grīdas novietā matracī, jo regulāri izkritis no gultas. Viņš nespēj ne runāt, ne apģerbties, ne pats nokārtot dabiskās vajadzības.

Mediķi norāda, ka puisis vairs nekad nebūs tāds, kā iepriekš, tomēr ir iespējams atjaunot vismaz daļu no prasmēm.

No vienas puses tas ir labi, jo zēns aptver notiekošo. Bet situācijās, kad viņam maina autiņbiksītes, viņš apraudas.

Liels atbalsts ir tas, ka pie puiša sāka nākt viņa tuvinieki un draugi. Skolas biedri nes viņam savas fotogrāfijas, līmē pie sienām uzmundrinošus uzrakstus, runājas ar viņu, tāpēc puisim ir motivācija reaģēt un progresēt.

“Es gribētu, lai ikviens jaunietis izlasa šo rakstu. Nekad neelpojiet nekādas gāzes, nerijiet tabletes un nedariet neko citu, kas var kaitēt veselībai, jo tas var beigties šādi!” saka izmisušais tēvs.