Kādreiz sāls bija dārga prece. Lai dabūtu sāli, karavānas ar lielu risku devās cauri mežonīgajām tatāru stepēm.

Mūsdienās sāls ir visparastākais produkts. Un kaut arī bez tā neiztiek gandrīz neviena ēdiena pagatavošanā sāli, tāpat kā cukuru, aizvien biežāk sauc par „balto nāvi”. Tomēr nenovērtējiet par zemu šo produktu!

Nedārgais sāls var jums sadzīvē daudz palīdzēt. Pastāstīsim par dažiem tā pielietojuma veidiem.

Sāls pielietojums sadzīvē

1. Mājas un automobiļa logu mazgāšana.

Izšķīdini 2 ēdamkarotes sāls trijos litros silta ūdens. Ar šo maisījumu var tīrīt logus un arī iztīrīt iestāvējušos traipus no mēbelēm.

2. Veļas mazgāšana.

Lai pasargātu apģērbu no saraušanās un izbalēšanas, ieber veļas mazgājamajā mašīnā nedaudz sāls. Sāli un nedaudz ūdens lieto arī tad, ja  vajag likvidēt sarkanvīna traipus. Šis maisījums uzsūks vīnu, bet apģērbu atliks vien paberzēt ar salveti vai birstīti.

3. Ja sāp zobs.

Ja mokies ar zobu sāpēm, izšķīdini nedaudz sāls siltā ūdenī un izskalo muti. Bet pirms tam labāk konsultēties ar stomatologu. Ja pie rokas nav zobu pastas, var aizvietot to ar sāls un dzeramās sodas maisījumu (attiecība 1 : 1).

4. Kāju svīšanas novēršanai.

Var gatavot kājām sāls vanniņas. 8 litriem ūdens jāpieber 3 ēdamkarotes sāls un jāpievieno ¼ gabaliņa tualetes ziepju. Procedūra novērš kāju vīšanu un nepatīkamo smaku, bet var arī pārsausināt ādu.

5. Nepatīkami ož cepeškrāsns.

Pēc zivju gatavošanas cepeškrāsnī palikusi zivju smarža? Ko darīt? Kā to novērst?

Palīdzēs sāls ar kanēli. Ieber nedaudz šāda maisījuma cepeškrāsni un ieslēdz to uz kādu laiku. Burtiski pēc dažām minūtēm jebkura smaka pazudīs.

6. Sudraba un vara piederumu tīrīšana.

Gredzens atkal kļuvis tumšs? Sajauc etiķi ar sāli un notīri ar to šos metāliskos priekšmetus. Tu redzēsi, kā sāks spīdēt tavas rotaslietas.

7. Aizsērējusi izlietne.

Lai iztīrītu izlietni, sevišķi jau virtuvē, ieber izlietnē sāli un uzlej tam vārošu ūdeni. Pēc dažām sekundēm tu redzēsi, ka ūdens atkal labi iet projām un netīrumi ir pazuduši.