Remonts paveikts, tapetes pielīmētas, skaisti! Tomēr pēc kāda laika tapetes var atlīmēties pie griestiem, pie grīdu līstēm, salaiduma vietās. Man tā bieži gadās. Tas bojā sienu izskatu.

Nekas briesmīgs, to visu var ātri izlabot. Parasti es šīs daļas atrauju, cik iespējams un vēlreiz noziežu ar tapešu līmi. Pagaidu, lai tapetes pievelkas ar līmi un pēc tam pielīmēju atpakaļ vietā, labi piespiežot ar tīru, mīkstu drāniņu.

Ja tapetes atdalījušās pa šuvi aptuveni pa 1 mm no katras puses, izmantoju šļirci, kas piepildīta ar līmi. Izspiežu nedaudz līmes vajadzīgajās vietās, nedaudz pagaidu un pielīmēju.

Vēl labāk būs, ja tapešu līmei pievienosi nedaudz PVA līmes.

Var gadīties tā, ka žūstot tapetes sēžas, starp slejām rodas sprauga, kaut arī slejas ir labi pielīmētas. Man tā gadījās. Nācās izpausties kā māksliniekam un aizkrāsot šo vietu piemērotā krāsā.

Māsas dēlam cita problēma. Divas reizes braucu pie viņa ciemos un divas reizes tapetes sleja vienā un tajā pašā vietā krita nost no sienas, tāpēc tika nolikta uz skapja. Līme bija ņemt laba, kāpēc tā notiek, nav skaidrs, iespējams, ka tapetes smagas?

Bet visnepatīkamāk ir tad, ja rodas pelējums. Tieši tas arī pamudināja mani uzrakstīt šo rakstu.

Šodien nolēmu pielīmēt tapetes stūrī aiz skapja. Kad atbīdīju skapi, ieraudzīju šādu ainu.

Tapetes bija atlupušas no sienas un kļuvušas melnas. Kad tās nedaudzpacēlu, zemē nobira kaut kāds balts pulveris- irdens, mīksts, kā kaļķis.

Bet mums sienas apmestas ar cementu un smiltīm. Nācās ņemt rokā špakteli un visu notīrīt un noplēst. Viss tūdaļ nokrita un parādījās apmetums.

Lai apstrādātu šo visu, paņēmu balinātāju? (belizna) un labi nokrāsoju visas aizdomīgās vietas. Jau pēc pirmās reizes traipi izzuda. Kad viss nožuva, vēlreiz apstrādāju virsmu ar balinātāju. Biju dzirdējusi, ka var to pašu darīt arī ar ožamo spirtu vai ūdeņraža pārskābi.

Vēlāk ieraudzīju, ka tas pats mani gaida aiz ledusskapja.

Tagad jāatbīda visas mēbeles un jātaisa remonts.

Drošībai gribu veikalā nopirkt speciālo līdzekli pret pelējumu. Vēlāk vēl visu aizšpaktelēšu ar Volmu.

Rīt iešu pirkt jaunas tapetes.

Ja arī tev nācies tikt galā ar šādu problēmu, pastāsti, kā tu to atrisināji?