Pagājušajā nedēļas nogalē sociālajā vietnē “Facebook” Dzīvnieku policija publicēja ierakstu, kur pavēstija, ka zalktis ir aizsargājams, pārtiek no kukaiņiem, vardēm, pelēm un mazām zivtiņām.

Tā iemesla dēļ iedzīvotājiem ir lūgums reaģēt pietiekami adekvāti, nevis kā sanāca šajā situācijā.

Dzīvnieku Policija raksta:

“Kādā Rīgas mikrorajonā garlaicības un Covid-19 noteiktās karantīnas apnikušie un pārņemtie iedzīvotāji ieraudzīja publiskā teritorijā koku puduriņā aiz miskastēm kokā uzlīdušu zalkti, kurš bija nolēmis pasauļoties saulītē… un sākās histēriska ažiotāža: liela čūska, droši, ka indīga, mums bail no viņas, tā ir pretīga, lūdzu nekavējoši brauciet/aizvāciet…

Nelīdzēja ne skaidrojošais darbs, ka zalkši ir aizsargājami, pārtiek no kukaiņiem, vardēm, pelēm un mazām zivtiņām, ja mitinās ūdens tuvumá, ka zalktis jebkuras mājas pagalmā tiek pēc latviešu tradīcijām uzskatīts par mājas svētību.

Tika lūgts ziņkārīgi psihopātiskajiem iedzīvotājiem likt mieru zalktim, netraucēt… Tak nē: viņiem esot tiesības, ka čūska tiekot aizvākta… Mikrorajona zalkša nīdējiem izsaukumu atteica dr.Beinerta vetklīnika, dzivniekupolicija.lv un Ulubele.

Bet viņiem – mikrorajona galvenajiem vienalga nebij miera: tika izsaukts VUGD, kurš zalkti pārvietoja mierīgākā vietā. Lūdzu cilvēki – dabas kroņi- esiet saprātīgi un iecietīgi. Šī nav tikai cilvēku planēta.

Uz pasaules ir arī citas radības, kurām tiesības baudīt sauli, netikt tramdītām un mocītām un pārvietotām kaut kur, nezin kur dēļ stulbiem cilvēkiem. Lūdzu lieciet mieru ežiem, putnu mazuļiem, roņu mazuļiem, zaķēniem, zalkšiem, lapsām uc dzīvniekiem, kuri tuvojas vai dzīvo cilvēku tuvumā dēļ tā, ka samazinās viņu dabiskās vides dzīvošanai.

Nevienam no mikrorajona daudzstāvu mājas iedzīvotājiem nekas nenotiks, ja jūs, izmetot savus atkritumus konteinerā, dosieties atpakaļ uz savu dzīvokli, nevis bakstīsiet un traucēsiet savvaļas dzīvniekus, kuriem ir tādas pašas tiesības dzīvot kā jums.

Liels paldies visiem par sapratni, kuri saprot. Lūdzu palīdziet izskaidrot visiem tiem, kuri nekādi nesaprot. Ja ir patiesi SOS situācijas ( kāds savainots)ar savvaļas dzīvniekiem pilsētvidē, tad zvaniet 112.

Ja nepieciešama konsultācija un padoms, lūdzu uz epastu: info@dzivniekupolicija.lv ar precīzu aprakstu un klāt pievienotu video”

Lūgums ņemt šo vērā un nākamajās reizēs rīkoties atbilstoši situācijai!