Mums visiem ir zināms, kas ir dredi. Pirmie šo frizūru sāka valkāt rastamani, bet nu jau tā ir ieguvusi milzu popularitāti visā pasaulē. Iespējams, ka dažos gadījumos šī frizūra arī izskatās nekārtīga, tomēr tā reti liecina par tās valkātāja higiēnas neievērošanu.

Starp citu, dredi ne vienmēr ir cieņas apliecinājums rastamanu kultūrai. Šī stāsta varoņi ne tikai atteicās apgriezt savus matus, viņi atteicās arī tos mazgāt un kopt. Šai frizūrai tika pat dots vārds – pārāk jauks, lai tas spētu atainot patieso nekārtību, kas slēpjas šo cilvēku matos.

Šo frizūru sauc „Bebra aste”. Noskatoties dažas fotogrāfijas, nebūs grūti iedomāties, kāpēc frizūrai dots šāds vārds.

Garā, resnā, savēlusies matu kodeļa atgādina dambju būvētāju asti

Un ja bebra astei ir savs uzdevums…

… Tad šīm frizūrām tā tik tiešām nav.

„Bebra aste” nepavisam nav nekāds protests pret pastāvošo sistēmu vai kādas noteiktas kultūras simbols. Tā valkātāji arī ne vienmēr ir higiēnas noteikumu pretinieki. Bet vēlas viņi to vai nē, ar šādu frizūru viņi met izaicinājumu sabiedrībai!

„Bebra astes” problēma no estētikas viedokļa ir tā, ka tā ir viena liela savēlušos matu kodeļa. Arī dredi var būt savēlušies un gari, bet tie ir savstarpēji atdalīti un tas ļauj gaisam cirkulēt un izdalīties dabiskajiem taukiem, kas baro galvas ādu.

Bet, kad mati ir viena liela savēlusies kodeļa…

Labākajā gadījumā tāda frizūra var izraisīt iekaisumu, sliktākajā – nopietnu ādas slimību.

Turklāt pastāv arī citas problēmas, ar kurām sastopas „Bebra astes” valkātāji. Piemēram, tādas…

Nav grūti saprast, kas šai frizūrai nav tā. Mati velkas pa zemi, savācot visus atkritumus, kas ir ceļā.

Cita problēma ir vēl redzamāka.

Tā ir smaka.

Gaisa cirkulācijas trūkums ļauj izplatīties infekcijām, matos uzkrājas netīrumi, atmirušās ādas daļiņas, sviedri un pat beigti kukaiņi.

Nē, nudien, negribētos nonākt tādam tuvumā. Var tikai iedomāties, kāds no šīs frizūras dvašo aromāts.

Mati, kuri nav kopti gadu un vēl ilgāk var svērt piecas reizes vairāk, nekā tāda paša garuma regulāri kopti mati.

Šīs dīvainās frizūras popularitāte lēnām, bet neatlaidīgi aug, tāpēc ir svarīgi tās valkātājus informēt par problēmām, kuras tās dēļ var rasties.

Neļaujiet nevainīgajam frizūras nosaukumam sevi apmuļķot. „Bebra astes” dēļ varat nokļūt nopietnās nepatikšanās, tā var kaitēt jūsu veselībai.

Dažas frizētavas labdarības programmas ietvaros pat piedāvā savus pakalpojumus trūcīgajiem cilvēkiem, kuriem nav naudas frizētavas apmeklējumam.

Avots :