Pirms neilga medijos pāršalca ziņa, ka Maestro Raimondam Paulam Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir aprēķinājis apmēram 14 000 eiro lielu nodokļu parādu, par kuru pats maestro īsti nezināja.

Raidījuma laikā viņš komentē:

“Nekas jau nav noticis. Samaksāšu to, ko valsts liek. Ir pieņemts tāds progresīvā nodokļa likums. Progresīvais nodoklis ir visā pasaulē.

Bet kā parasti mūs par to laikus neinformē. Šis likums pagaidām daudziem cilvēkiem nav zināms. Man nav problēma to samaksāt, bet mēs to nezinājām.

Daudzi ir pārsteigti, ka viņiem tagad liek kaut ko maksāt. Par to vajadzēja pastāstīt, un tam ir domāta televīzija. Piemēram, man teica, ka nekāda deklarācija nav jāraksta. Tāpēc, ka visi nodokļi no tā, ko es pelnu, ir samaksāti.

Un tā ir liela nauda, kas ir samaksāta. Bet tur jau nekas nemainīsies, jo likums jau ir pieņemts, un tā mēs raudādami maksāsim.

Neatteikšos maksāt nekādus nodokļus. Man ir daudz labu kaimiņu, kas gan jau palīdzēs. Es aizņemšos no viņiem.

Nezinu, vai ir tāda valsts, kur nodokļi ir patīkami. Neviens negrib maksāt. Tas rada problēmas. Kādreiz slaveno mafijas vadoni noķēra, tikai pateicoties nodoklim, turklāt nelielai naudas summai. Un viņu ielika cietumā,” sarunā ar “Vakara Ziņām” par negaidīto situāciju stāsta Raimonds Pauls ar sev tik ļoti raksturīgo humora dzirksti.