16-gadīgais Džeimijs Haringtons devās uz tuvējo veikalu pēc gāzētā ūdens, kad pamanīja uz tilta parapeta ar seju pret upi sēdošu, apmēram 30 gadus vecu vīrieti. Daudzi paietu garām, bet puisis pamanīja, ka svešinieks raud.

Džeimijs uzsauca viņam: “Ei, vai jums viss kārtībā?” Vīrietis klusēja. ”Man vajadzēja krietnu brīdi pierunāt viņu apsēsties man līdzās uz kāpnītēm. Galu galā viņš man paklausīja. Mes norunājām 45 minūtes” – stāstīja Dzeimijs.

Pusaudzis saprata, ka viņam ir jāiet, bet viņš baidījās atstāt cilvēku šādā stāvoklī vienu. Vēl kādu brīdi vajadzēja pierunāt vīrieti izsaukt ātro palīdzību. Viņš teica, ka mediķus nevajag un apgalvoja, ka ar viņu viss kārtībā, viņš vēl brītiņu pasēdēs un tad dosies mājās.

“Es teicu, ka nevarēšu mierīgi gulēt, ja nepārliecināšos, ka ar viņu viss kārtībā” – paskaidroja Džeimijs un izsauca ātro palīdzību.

Kad atbrauca brigāde, Džeimijs ar svešinieku apmainījās telefonu numuriem, lai viņš varētu pazvanīt, ja viņam tas būs nepieciešams.

Šis stāsts tā arī paliktu citiem nezināms, ja pēc trim mēnešiem nerealizējies pašnāvnieks nebūtu Džeimijam atsūtījis īsziņu ar pateicību. Viņš pastāstīja, ka viņa sieva ir stāvoklī, viņi gaida puisīti un ir nolēmuši dēliņu nosaukt par godu puisim, kurš izglāba viņa dzīvību.

Džeimijs bija tik aizkustināts, ka padalījās par to sociālajā tīklā: ”Jūs varat iedomāties? Viņi grib nosaukt dēlu manā vārdā! Šis ieraksts savāca 40 000 “patīk” un izplatījās pa visu Internetu.

Vīrietis vēlāk atzinās savam glābējam, ka tieši jautājums, “Vai ar jums viss kārtībā?” licis viņam apstāties. Neviens un nekad nebija interesējies, ko viņš jūt, vēl jo vairāk sveši cilvēki.

“Es neizdarīju neko pārdabisku, un patiešām nesaprotu, kāpēc šis stāsts kļuvis tik populārs”, atzīstas Džeimijs. – Es esmu parasts pusaudzis un vienkārši vēlējos palīdzēt. Nekad agrāk nebiju iedomājies, ka viens vienīgs jautājums spēj izglābt cilvēkam dzīvību. Viņam vajadzēja ar kādu parunāt, bet es tikai izrādījos blakus un devu viņam šo iespēju.”