Šīs nedēļas nogalē, svētdien, Latvijā gaidāms, ka ieplūdīs gaiss no Arktikas, un visas nākamās nedēļas garumā gaidāms sals.

Savukārt sestdien, 3. februārī, starp mākoņiem uzspīdēs saule, gaisa temperatūra vidēji būs ap nulle grādiem, un nav gaidāmi lieli nokrišņi.

Nākamajā nedēļā būs samērā maz nokrišņu, bet, ieplūstot arktiskajam gaisam pāri Baltijas jūrai, veidosies gubu mākoņi, kas nelielās teritorijās izraisīs stipru snigšanu.

Vēji pūtīs lēni, un, debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra diennakts tumšajā laikā vietām noslīdēs krietni zem -10 grādu atzīmes. Bet citviet piekrastē, ieplūstot siltajam gaisam no jūras, temperatūra var pakāpties nedaudz virs nulles grādiem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs prognozē, ka aukstākajās naktīs nākamnedēļ būs valsts austrumu novados, jo tur sals var sasniegt -15..-17 grādus.

Jau ziņots, ka sala ietekmē atsāksies upju aizsalšana un vižņu iešana, iespējama jaunu ledus sastrēgumu veidošanās un esošo pagarināšanās, līdz ar to palielināsies plūdu risks nākamajā lielajā atkusnī vai pavasarī.