Edvards Smiltēns ir dzimis 1984. gada 18. septembrī. Viņš ir latviešu jurists un politiķis. Strādājis vairākos Saeimas sasaukumos un Rīgas domē, ievēlēts 14. Saeimā no apvienības “Apvienotais saraksts”. 2022. gada 1. novembrī ievēlēts par Saeimas priekšsēdētāju. Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs.

E. Smiltēns atzinis, ka politikā iesaistījās tāpēc, ka Saeimai bija ļoti zems sabiedrības uzticības reitings. Kandidējis 2009. gada Saulkrastu novada domes vēlēšanās no partijas “Sabiedrība citai politikai” saraksta, taču netika ievēlēts. No 2009. gada līdz 2010. gada oktobrim bija neatkarīgā 9. Saeimas deputāta Aigara Štokenberga palīgs. “Sabiedrība citai politikai” valdes loceklis.

Saeimas vēlēšanās 2022. gada rudenī E. Smiltēns tika ievēlēts 14. Saeimā no apvienības “Apvienotais saraksts”. 14. Saeimas pirmajā sēdē, 2022. gada 1. novembrī, E. Smiltēns apsteidza vienīgo konkurentu Alekseju Rosļikovu, un tika ievēlēts par Saeimas priekšsēdētāju.

Līdz ar to smagi ieguldītais Edvarda darbs tautas labā sāk pamazām atmaksātiet, jo aizvien vairāk cilvēku pamana viņa padarīto.

Tomēr, kā jau mēs visi esam cilvēki, ne vienmēr izdodas izteikties tik labi, kā gribētos un reizēm sanāk pārteikties. Šoireiz Smiltēna kunga sacītais nu ir kļuvis par interneta hitu.

Ej uz nākamo lapu un noskaties video!