Prokuratūra likusi atjaunot izmeklēšanu par studentes Sintijas Bāliņas nāves apstākļiem. Policijas lēmumam izbeigt kriminālprocesu nebija likumīga pamata. Ja cilvēkam ir nodarīti miesas bojājumi, tajā skaitā ķermeņa intīmajās zonās, nav nekāda pamata uzskatīt, ka viņš izdarījis pašnāvību vai – vēl jo vairāk – ka noticis nejaušs negadījums. Un, ja varmāka eksistē, viņš jāatrod.

Meiteni trīs dienas pēc pazušanas mirušu atrada viņas tēvs – pagājušā gada 26. novembrī. No mājām Vecmīlgrāvī viņa devās uz savu augstskolu – Ziepniekkalnā. Un nav nekādas loģikas faktā, ka viņa tika atrasta mežā Mangaļsalā. Policija faktiski bez ievērības atstāja vardarbības pēdas uz Sintijas ķermeņa.

Ekspertīzē tika konstatēts, ka īsi pirms nāves upuris saņēmis sitienus ar cietu trulu priekšmetu dažādās ķermeņa daļās, bikšu rāvējslēdzis bija vaļā, tās bija noslīdējušas, tomēr izvarošana nav notikusi. Nāve iestājusies no ķermeņa atdzišanas. Meitene vienkārši nosalusi.

Šā gada 28. martā kriminālprocess tika izbeigts, traktējot to kā nelaimes gadījumu – pati sevi piekāva, pati nejauši nomira -, tā arī negūstot saprātīgas atbildes uz daudziem būtiskiem jautājumiem – kas meiteni pamudinājis doties uz mežu, kas viņai tur uzbrucis – un vispār neizmeklējot tuvinieku ieskatā būtiskāko pavedienu – vajāšanu internetā un datora uzlaušanu.

Profilā, kurā kāds Boriss Akulovs ir ievietojis meitenes fotogrāfijas starp viņas mīļākā aktiera bildēm, kirilicā lasāms vārds «suicīds» un viņas nāves datums 23.11.2017. Un šis viltus profils joprojām ir aktīvs.

Tuvinieki apstrīdēja policijas lēmumu par izmeklēšanas izbeigšanu, vairākkārt, un tagad prokuratūra uzdevusi izmeklēšanu atjaunot: «S. Bāliņai nodarītie miesas bojājumi nav cēloniskā sakarā ar S. Bāliņas nāvi, taču kopsakarā ar citiem kriminālprocesā konstatētiem apstākļiem liecina par prettiesiskām darbībām pret S. Bāliņu.

Kriminālprocesā netika veiktas visas nepieciešamās procesuālās darbības, lai vispusīgi un objektīvi noskaidrotu faktiskos notikušā apstākļus.»

Vairāk lasīt šeit.