Mēģinot izdomāt jaunus veidus, kā paaugstināt satiksmes drošību, Valsts policija testēs jaunas tehnikas, kā arī fiksēs tos šoferus, kuri lieto mobilos telefonus pie stūres.

Tehnika, kas 360 grādu leņķī fiksē satiksmes noteikumu pārkāpumus, šobrīd uz ceļiem strādā testa režīmā. Savukārt iecere par soda palielināšanu līdz 100 eiro par telefona lietošanu pie stūres jāskata Saeimai, vēsta Latvijas sabiedriskie mediji.

Uzdevums nav ķert tieši mobilo tālruņu lietotājus, viņi vienkārši ir vairākumā. “Subaru Forester” aprīkots ar kameru, kas fiksē arī labajā sānā notiekošo.

Šobrīd policija jauno iekārtu, kas fiksē visus iespējamos satiksmes noteikumu pārkāpumus, lieto testa režīmā. Tā uzstādīta netrafarētai mašīnai, kas gan ir policijas īpašums, bet nav ne jau atpazīstamā “Škoda”, ne “Subaru”.

Līdz ar to daudzi pat nenojauš, no kāda auto viņa pārkāpums piefiksēts. Policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis stāsta, ka divas kameras vērstas uz priekšu, viena – uz aizmuguri un vēl divas – uz sāniem.

Jaunā iekārta ļauj fiksēt gan sarkanās gaismas neievērošanu, gan nepārtrauktās līnijas šķērsošanu un, protams, arī mobilo tālruni rokās.

Video:

Esiet uzmanīgi un dalies ar šo rakstu, lai pabrīdinātu arī citus autovadītājus!