Neatkarīgi no tā, garšo jums olas vai nē, es esmu pārliecināts, ka jūs ledusskapī vismaz dažas ir vienmēr.

Brokastīs ēdu olas ne tikai tāpēc, ka man garšo, bet arī tāpēc, ka nesen uzzināju, ka tādām brokastīm ir daudz priekšrocību. Izrādās, ka olas ir ļoti vērtīgs produkts.

Kas ir olās?

Daudz kas. Ir vitamīni A,D,E un B12, riboflavīns un folāts. Bez tam olās ir minerāli – jods, dzelzs, kalcijs, cinks un selēns. Daudz, vai ne?

Olas un holesterīns

Iespējams, ka esat dzirdējuši, ka olas ir kaitīgas tāpēc, ka tajās ir holesterīns?

Nav tiesa. Protams, olās ir holesterīns, bet ne tas, kurš piesārņo asinsvadus. Kā saka dietoloģe Džsennija Nenvika intervijā zviedru saitam ”Aftonbladet”, olās ir augsta blīvuma lipoproteīds (labais holesterins), un vēl olās ir daudz citu elementu, kas ir noderīgi veselībai.

1. Vājējiet ar olu palīdzību

Mūsdienu dietologi apliecina, ka proteīniem bagātas brokastis, lai cik tas dīvaini neizklausītos, palīdz atbrīvoties no liekā svara.

Saskaņā ar pētījumie, mazkaloriju diēta kombinācijā ar olu porciju palīdzēs liekos kilogramus nomest divas reizes ātrāk.

Bez tam, atcerieties, ka apēdot olas, jūs sāta sajūtu jutīsiet ilgāk, tas palīdzēs atturēties no lieku kaloriju uzņemšanas.

2. Olas stiprina imūnsistēmu

Ņemot vērā to, ka pēc ziemas mūsu organisms ir noilgojies pēc vitamīniem un saaukstēšanās slimību un gripas sezona vēl nav beigusies, ir īstais laiks ēst olas, lai stiprinātu imunitāti.

Divas olas dienā palīdzēs jūs pasargāt no infekcijām, vīrusiem un saaukstēšanās.

Vienā olā ir 22% diennaktī ieteicamā selēna daudzuma. Selēns nepieciešams imunitātes stiprināšanai.

3. Olas uzlabo atmiņu

Esat dzirdējuši par aminoskābi holīnu? Tā ietekmē nervu signālus, kuri palīdz atcerēties ikdienas sīkumus – piemēram, kur esam atstājuši atslēgu vai maku.

Papildus uzņemts holīns palīdz uzlabot atmiņu un reakcijas ātrumu.

4. Iedarbīgs līdzeklis acīm

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!