21. septembris bija diena, kad Liepājas autobusa šoferis Ilmārs veica savu reisu no Rīgas uz Liepāju. Bija vakara stunda, un tikai par mata tiesu viņš paglāba visus no smagas avārijas.

Liepājnieki Ieva Dzērve un Toms Debesnieks, kā arī daudzi citi cilvēki, kuri piektdienas, 21. septembra, vakarā brauca ar reisa autobusu Rīga–Liepāja, kas no galvaspilsētas atiet pulksten 19, ir neizsakāmi pateicīgi šoferim Ilmāram Tīdem, raksta portāls liepajniekiem.lv.

Viņš, ātri un prasmīgi rīkojoties, izglābās no ļoti bīstamas avārijas situācijas. Pēc pasažieru teiktā, to izraisījuši divu smago automašīnu vadītāji, viens no viņiem veicis apdzīšanas manevru tieši degungalā autobusam.

Bijis tumšs, jau vēls vakars. Autobuss bijis kaut kur pie Bikstiem. “Pēkšņi izbrauca pretī divas smagās mašīnas, viena otru apdzenot. Ceļš tajā vietā bija visai šaurs. Autobusa šoferis izbrauca pa pašu nomali, cik vien tālu varēja izbraukt.

Viena nepareiza kustība, un mēs būtu grāvī. Ja nebūtu smagais, būtu grāvis,” piedzīvoto stāsta T. Debesnieks. Kad autobuss uzbraucis atpakaļ uz ceļa, tas vēl kādu laiku mētāts, bet šoferis prasmīgi spējis izlabot arī to.

Smagie auto aizbraukuši tālāk, it kā nekas nebūtu bijis. “Pasažieri bija tik lielā šokā, ka uzreiz pat īsti neaptvēra, kas tikko notika. Viss risinājās ļoti ātri. Apjausma par to, ka tikko izglābāmies, nāca pēc tam, kad autobuss jau brauca taisni.

Kad apstājāmies Skrundā, šoferis stāstīja, ka viņam pašam tikai tagad ieslēdzas, kas notika un ko viņš ir izdarījis,” atceras Toms. Viņš regulāri brauc ar autobusu un arī agrāk ievērojis, ka “smagie apdzen smagos, nesas garām viens otram”.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!