Jau daudzus gadus pasaulē nerimst strīds: kurš ir ģeniālāks – Manē vai Monē? Par maz vēl ar to, ka daudzi gudrīši uzskata, ka Klods Monē un Eduards Manē ir viens un tas pats cilvēks, tak tagad vēl ir arī angļu „Liverpūles” zvaigzne Sadio Manē. Taču šodien runa būs tieši par māksliniekiem, konkrētāk par Klodu Monē.

Oskars Klods Monē bija franču gleznotājs, viens no impresionisma pamatlicējiem. Viņš bija tieši tāds, kādus mēs šos cilvēkus iztēlojamies: bezbēdīgs, nedisciplinēts un apgarots. Viņa gleznas līdz pat šai dienai iespaido cilvēkus visā pasaulē. Un tas jau par kaut ko liecina!

Klods piedzima 1840. gadā Parīzē, taču jau pēc 5 gadiem kopā ar ģimeni pārcēlās uz Normandiju, Havru. Puika bija draiskulīgs, skola viņam šķita kā cietums, tāpēc lielāko daļu laika Klods pavadīja staigājot pa kalniem un pludmalēm.

Bet tieši skolā viņam pamodās talants uz glezniecību. Viņš zīmēja savu skolotāju karikatūras uz burtnīcu vākiem. Šie zīmējumi bija visai aizvainojoši. Viņa slava auga, un drīz vien visa pilsēta pasūtīja pie puiša portretus.

Jau 15 gadu vecumā viņš bija visā pilsētā pazīstams karikatūrists. Viņš ar šo nodarbi varēja pat sakrāt nelielu kapitālu – 2 000 frankus. Drīz vien iepazīšanās ar Edēnu Bužēnu izmainīja viņa dzīvi. Mākslinieks iemācīja Monē patiesi iemīlēt dabu, un kopš tā laika topošais maestro sāka gleznot ainavas.

Vēlāk bija Parīze, jaunas iepazīšanās, mācības, draudzīgas izklaides un viss cits tādā pašā garā. Visu šo laiku Klods arī gleznoja gleznas, kuras vēl pat pēc pusotra gadsimta nebeidz mūs pārsteigt.

„Žagata”

„Dzirnavas pie Onbekendes kanāla”

„Havra. Tirdzniecības osta.”

„Kapucīniešu bulvāris”

„Ūdesrozes zied”

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!