Mūsu stāsts sākās ar brīdi, kad parasts ģimenes cilvēks džons Harriss nolēma uzdāvināt savam dēlam kādu rotaļlietu. Puika palūdza tobrīd ļoti populāru rotaļlietu, un tēvs negribēja bērnam atteikt. Vīrietis pat nenojauta, ka pavisam drīz to nožēlos.

Šodien, ievietojot no rotaļlietas cietušā zēna fotogrāfijas internetā, Džons cenšas brīdināt miljoniem vecāku par iespējamu bīstamību. Satrauktais tēvs cer, ka pateicoties šiem vārdiem, cilvēki neatkārtos viņa kļūdu!

Dāvana, kuras dēļ savainojumus guva bērns, izrādījās Fidžets spinners. Vēl to sauc arī par „jauno Rubika kubu”. Sākotnēji tas bija paredzēts bērniem ar uzmanības deficīta sindromu, hiperaktivitāti, autismu vai paaugstinātu trauksmainību.

Šodien spinneri ir kļuvuši  par gada modernāko laika kavēkli. Tos var redzēt praktiski visur. Ar viņiem aizraujas gan bērni, gan pieaugušie.

Pusaudži ar tiem aizraujas tik ļoti, ka dažās skolās tie jau ir aizliegti. Pēc skolotāju viedokļa, šīs rotaļlietas neļauj bērniem koncentrēties.

Varētu domāt, ka šis plastikāta verķītis nekādīgi nevar būt bīstams bērnam. Diemžēl praksē viss ir citādi…

Džona dēls nopietni cieta, kad viņi abi ar tēvu centās atkārtot triku ar skinnera atskrūvēšanu ar neliela gaisa kompresora palīdzību. Rezultātā uz zēna sejas nācās uzlikt 30 šuves!

Kā liecina pieredze, lielā ātrumā atskrūvēta rotaļlieta praktiski uzsprāgst. Ārsti teica, ka Džona dēlam vēl ir paveicies.

Ja spinnera šķembas iekļūtu bērna acīs, viss beigtos daudz sliktāk. Bet nu puika tāpat ir gana stipri cietis. 27 ārējās šuves un trīs šuves mutē – tā nav nekāda joka lieta!

Džons Harriss par šo gadījumu pastāstīja internetā, lai brīdinātu gan vecākus, gan bērnus. Vīrietis patiesi cer, ka pēc šādas demonstrācijas vairs neviens tamlīdzīgus eksperiomentus neveiks.

Video ir brīdinājums no entuziastiem, kuri pierādījuši Harrisa vārdu patiesību.

Kā redzi, reizēm visnevainīgākās rotaļlietas var glabāt sevī nopietnus draudus. Ceru, ka Džona brīdinājums tiks uzklausīts un līdzīgi gadījumu neatkārtosies!