Mātes instinkta ietekmes nozīme uz jaunās paaudzes nākotni nav novērtējama. Dabā bez vecāku aprūpes palikušie dzīvnieku mazuļi ir praktiski nolemti.

Arī cilvēku vidē bāreņiem neklājas viegli. Teorētiski vecākus zaudējušajiem bērniem it kā tiek sniegta dažāda veida palīdzība, bet mēs visi zinām, kādas šausmas reizēm slēpjas aiz bāreņu patversmju durvīm.

Tā, piemēram, pavisam nesen Minskā, Baltkrievijas galvaspilsētā, notika nopietns skandāls. Reportieris, kurš bija iekļuvis kādā patversmē, iznesa no turienes šokējošus kadrus!

Pavisam novārgušu bērnu ķermenīši ar sērkociņveida kājām satrieca cilvēkus. Skatītāji nesaprot, ko domāt!

Kāds šos bērnus salīdzina ar koncentrācijas nometņu upuriem. Skats patiešām ir līdzīgs.

Vietējie ārsti dara visu, lai palīdzētu saviem aizbilstamajiem. Piezīmēšu, žurnālistam nenācās slepus iekļūt šajā iestādē. Darbinieki paši parādīja pasaulei bērnu bēdīgo stāvokli.

Nedaudz jāpaskaidro situācija: runa nav par parastu patversmi. Šajā iestādē atrodas bērni – invalīdi ar nopietnām psihofiziskās attīstības īpatnībām.

Šeit nav bērnu bez veselības problēmām. Lielākajai daļai bērnu ir BCP, stipra garīgā atpalicība un citas briesmīgas iedzimtas patoloģijas.

Vecāki no tādiem bērniem atsakās parasti tūlīt pēc dzimšanas. Ja šīs patversmes iemītnieki arī staigā, tad knapi, knapi. Lielākā daļa bērnu savu neilgo mūžiņu pavada guļus stāvoklī.

Par patversmes darbiniekiem būtu grēks sūdzēties. Viņi rūpējas par bērniem, cik vien spēj. Tomēr ir kāda nopietna problēma: trūkst speciālas pārtikas slimniekiem.

Diemžēl parastā pārtika šeit neder. Baro bērnus tā, kā barotu veselus bārenīšus. Taču pārtika, ar kuru viegli tiktu galā veseli bērni, slimo bērnu kuņģīšiem ir par smagu.

Lielākajai daļai bērnu ir nepieciešama papildus arī kalorijām bagāts ārstnieciskais uzturs. Bez tam katram bērnam ir jāaprēķina diēta ar speciālas ierīces – metabologrāfa palīdzību, kuras iegādei naudas, protams, nav.

Nesagaidījuši palīdzību, patversmes darbinieki vērsās pie preses. Viņi vēlējās kaut kā piesaistīt uzmanību šo bērnu problēmām.

Noskaties video:

Pats interesantākais ir tas, ka saceltais troksnis tomēr spēja „sacelt kājās” ierēdņus. Vēl vairāk, palīgā nāca ne tikai viņi. Tā, piemēram, ar metabologrāfu ar viņiem padalījās cilvēki no biatlona federācijas.

Bet ierēdņi apsolīja, ka speciālo pārtiku iepirks vistuvākajā laikā par pilsētas budžeta līdzekļiem. Cerams, ka tagad bērniem vairs nebūs jācieš un viņu svars beidzot pieaugs.