Olimpisko spēļu čempions Sunbins Juna (Dienvidkorejas sportists) preses konferencē pēc triumfa savā mājas trasē atzina, ka Martins Dukurs viņa acīs vienmēr būs varonis.

Jau iepriekš tika vēstīts, ka Martins Dukurs piektdien pieļāva rupjas kļūdas pēdējā braucienā un palika bez medaļas, tā rezultātā Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ierindojoties ceturtajā vietā, kamēr viņa brālis Tomass Dukurs ieņēma piekto vietu.

Sudraba medaļu izcīnīja olimpiskais sportists no Krievijas Ņikita Tregubovs, kamēr bronzas godalga tika britam Dominikam Pārsonam. Sunbins Juna pateica, ka Martins Dukurs vienmēr ir bijis leģenda un viņš vienmēr ir vēlējies līdzināties latviešu sportistam: “Viņš patiešām ir skeletona leģenda. Man vēl daudz kas jāmācās no viņa.”

“Mēģināju visiem braucieniem pieiet ar vienādu attieksmi. Centos neieslīgt pašapmierinātībā ar saviem rezultātiem. Grūti pateikt, kas notiktu, ja kļūtu pārāk pašapmierināts,” komentēja Juns. Ar skeletonu Dienvidkorejas sportists sāka nodarboties pirms sešiem gadiem.

Savukārt abiem brāļiem Dukuriem šīs bija ceturtās un visticamākais, ka arī pēdējās olimpiskās spēles karjerā.

Tomass Dukurs startēja jau 2002. gada olimpiskajās spēlēs Soltleiksitijā, kur izcīnīja 21.vietu, bet četrus gadus vēlāk Martins Dukurs Turīnā bija septītais.

Nākamajās divās olimpiskajās spēlēs rezultāti jau bija krietni labāki – Vankūverā un Sočos Martins Dukurs izcīnīja sudraba godalgas, kamēr Tomass palika uzreiz aiz goda pjedestāla.