Augstākā labuma baltmaizes batons maksāja 24 kapeikas. Parastā baltmaize maksāja 13 kapeikas. Rudzu maize, tāpat arī rupjā, maksāja 16 kapeikas.

Cūkgaļa padomju cilvēkam izmaksāja 2 rubļus kilogramā, liellopa – nedaudz mazāk. Kilograms vistas gaļas varēja būt ap 2 rubļiem 30 kapeikām. Bet gaļas mīkstākie gabaliņi jau maksāja no 4 rubļiem kilogramā.

Lai nu paliek produkti, pievērsīsimies, piemēram, mūzikai. Par skaņuplati no tevis paprasītu 2 rubļus un 15 kapeikas, bet par mūzikas kaseti nāktos šķirties no 4 rubļiem.

Pats magnetofons gan maksāja tam laikam milzīgu naudu. Cena par importa tehniku varēja pārsniegt pat 1000 rubļus. „Elektronika” maksāja 155 rubļus, bet „Jupiters” – ap 400.

Par Rubika kubiku intelektuālim nācās šķirties no 10 rubļiem. Arī grāmatas maksāja lielu naudu: no dažiem rubļiem līdz vairākiem desmitiem. Bez tam, to pilsētu iedzīvotājiem, kuras atradās tālu no galvaspilsētas, labu grāmatu nācās krietni vien pameklēt.

Par bērnu velosipēdu bija jāsamaksā 15 rubļi. „Orļonoks” maksāja 75, bet „Salūts” – 84, bet „Kama” cena jau pārsniedza 100.

Grūti iztēloties padomju laika dzīvokli bez paklāja pie sienas. Taču tāda greznumlieta nebija lēta. 2x 1,5 m izmēra pakājs maksāja 96 rubļus, bet  2×3 – 193 rubļus.

Par motociklu „Minska” tika prasīti 300 rubļi. Tieši tikpat maksāja arī melnbaltais televizors. „Iž –Planeta” jau maksāja 670 rubļus, nedaudz mazāk nekā krāsainais lampu televizors, par kuru nācās atdot 700 rubļus.

1976. gadā pircējam „Moskvičs” izmaksātu 5000 rubļus. Tā bija ārprātīga summa, ņemot vērā, ka vienistabas kooperatīvais dzīvoklis maksāja tikai 3000 rubļus. Bet elitārās „Volgas” cena vispār likās astronomiska – 9200 rubļi bija milzīga nauda!

Uzreiz atgādināsim: tajos laikos parasta stipendija bija 40 rubļi, jaunais speciālists saņēma no 70-140 rubļus, vidējā alga bija 200 rubļi, bet ministri strādāja par 600 simtiem rubļu mēnesī. Nepielīdzināt šīs cenas algām būtu bezjēdzīgi.

Daudzus cilvēkus līdz šim māc nostaļģija pēc tiem laikiem. Bet ir skaidrs, ka dzīvot pagātnē nav prāta darbs. Tomēr maza deva labas nostaļģijas nevienam vēl nav kaitējusi.