Tie, kas dzīvojuši PSRS laikos, lieliski atceras, cik ļoti atšķīrās tā laika sadzīve no tagadējās. Tā, piemēram, mājsaimniecēm bija grūtāk nopirkt vajadzīgos produktus un lietas, nekā dabūt naudu to iegādei. Izvēles trūkums, starp citu, tika kompensēts ar cenām, par kurām šodien klīst leģendas.

Paraugieties, kādas bija preču cenas pagājušā gadsimta septiņdesmitajos, astoņdesmitajos gados. Tie, kas nedzīvoja tajā laikā, būs pārsteigti, bet tie, kas dzīvoja, varēs pakavēties atmiņās.

Ar rubli kabatā toreiz varēja paēst, aiziet uz kino, un pēc tam vēl aizbraukt uz mājām. Tramvaja biļete maksāja trīs kapeikas. Biļete pieaugušajam uz kino maksāja 25-50 kapeikas, atkarībā no seansa laika.

Gāzētā ūdens glāze bez sīrupa maksāja 1 kapeiku, ar sīrupu – trīs kapeikas.

Izlejamā kvasa krūze maksāja tikpat, cik gāzētā ūdens glāze ar sīrupu. Par litru piena no mucas nācās maksāt 20 kapeikas.  24 vai 26 kapeikas – ja piens bija treknāks. Par šo trīsstūrveida piena paku bija jāmaksā 16 kapeikas.

Runājot par padomju laika produktu cenām, katrs atceras desu. Interneta plašumos visbiežāk tiek runāts, ka par visu gabalu „Doktora” desas vajadzēja samaksāt 2 rubļus un 20 kapeikas.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!