Kā jau katru gadu, novembra ceturtā piektdiena jeb latviski runājot “melnā piektdiena” ir ienākusi arī Latvijas veikalos. Šī tradīcija ir aizsākusies Amerikā un aizvien vairāk šāda tipa piektdiena paliek populārāka arī citviet pasaulē. Šī diena tiek dēvēta par grandiozu izpārdošanas dienu. Cenas ir neticami zemas un visi kā viens – skrien uz veikalu un tērē savus iekrājumus.

Tomēr ne viss ir tik balts kā gribētos. Patiesībā “lielā izpārdošana” ir lēts triks, kā veikali piesaista pircējus tērēt vairāk.

Vairums gadījumos 50% atlaide nozīmē, ka prece kaut nedaudz pietuvojas savai patiesajai cenai. “Cilvēki ir jocīgi – domā, ka uzraksts “pazeminām cenu”, to arī nozīmē,” saka Vieglās rūpniecības uzņēmumu asociācijas prezidents Guntis Strazds.

“Atkarībā no preču grupas, veikala uzcenojums ir no 200 līdz 300 procentiem, “ saka asociācijas vadītājs Guntis Strazds. Tātad pie mums preces tiek pārdotas divas, trīs reizes dārgāk nekā patiesībā izmaksā.

Un šeit ir nofilmēts viens lielisks piemērs, kā cilvēki tiek maldināti ar cenām kādā elektropreču veikalā. Izskatās, ka visiem datoriem šobrīd ir 20% atlaide. Izklausās jau forši, bet patiesībā cena ir tikai mākslīgi palielināti un pēc tam tai tika piešķirta atlaide.

Video: