Cik žēl, ka pēc dažām dienām pat visskaistākās un ar mīlestību dāvātās puķes novīst. Taču tas nepavisam nenozīmē, ka nevar turpināt priecāties par svaigi grieztu rožu skaistumu! Apsolām, ka dāvinātās rozes ar savu ziedēšanu jūs priecēs ilgi, ja vien pareizi un savlaicīgi tās apsakņosiet.

Daudzi dārzkopji gan saka, ka šis triks nostrādās tikai ar svaigām rozēm, ja roze būs nostāvējusi vāzē nedēļu un vairāk, nekas nesanāks. Nevienu neklausiet! Ar mūsu padomu palīdzību jūs spēsiet likt uzziedēt pat vispanīkušākajai rozei.

Kā to izdarīt ar spraudeņu palīdzību?

Vienkārši!

Sastāvdaļas:

1 tējkarote medus

2 tējkarotes alvejas sulas

1 tējkarote koksnes pelnu

Augsne stādīšanai

Kā?

1. Sagatavo spraudeņus. Rozes kātu augšā apgrieziet taisnā leņķī, atstajot tikai kata daļu ar 3-5 pumpuriem un dažām lapiņām. Apakšējo daļu apgrieziet slīpi.

2. Sajauciet medu, alvejas sulu un pelnus, tad uzlejiet 120 ml istabas temperatūras ūdens. Spraudeņus ielieciet šajā šķīdumā uz pusdienu.

3. Pēc tam iestādiet spraudeņus ar humusu bagātā augsnē.

4. Iestādītie spraudeņi jāpiesedz, lai tie neizkalstu. Tam noderēs plastmasas pudele vai caurspīdīga polietilēna plēve. Podiņi jānoliek siltā vietā, laiku pa laikam atsedzot, lai augi saņemtu nepieciešamo skābekļa daudzumu. Pa reizei jāaplaista. Augi būs apsakņojušies aptuveni pēc 40-45 dienām.

5. Pēc tam rozi var izstādīt laukā vai ļaut tai ziedēt istabā uz palodzes.