Portālā “ziedot.lv” ir publicēts stāsts par kādu sievieti no Jūrmalas, kurai cīņā ar retu slimību nepieciešams līdzcilvēku atbalsts.

Rutai no Jūrmalas ir 61 gads, darba mūžs pavadīts strādājot par angļu valodas skolotāju. Viņa ir bijusi aktīva un veselīga dzīvesveida piekritēja. Riteņbraukšana, dārzkopība, sēņošana un ogošana ir bijušas viņas aizraušanās.

Pirms vairāk kā gada Ruta sajuta izteiktu vājumu un tirpšanu rokās un kājās, kam pievienojās nespēks, gaitas, elpošanas un rīšanas traucējumi, pirkstu nejūtīguma dēļ viņa pati pat nespēja paēst un sevi aprūpēt.

Rutai tika konstatēta neprecizēta perifērās nervu sistēmas saslimšana ar progresējošu polineiropātiju pēc pārslimotas vīrusa infekcijas. Pēdējā gada laikā slimnīcā viņa bijusi vismaz 10 reizes.

Līdzšinējā ārstēšana nav devusi rezultātu, taču kopš Rutai uzsākta terapija ar imunoglobulīna ievadīšanu, viņas pašsajūta ir uzlabojusies. Ārstu konsīlijs ir noteicis Rutai turpināt imunoglobulīna terapiju.

Akūtā situācijā Ruta to varēja saņemt bez maksas, taču šobrīd Rutai tas jāapmaksā pašai. Viena imunoglobulīna kursa cena ir 4885.56 eiro, līdz gada beigām Rutai vajadzīgi trīs imonuglobulīna kursi.

Bez šim zālēm slimība var strauji progresēt un Ruta var palikt pilnīgi guļoša un aprūpējama.

Ruta lūdz līdzcilvēku palīdzību viņas ārstēšanai nepieciešamo zāļu iegādei.