Dīvainai suņu uzvedībai vienmēr ir izskaidrojums, pastāv daudz pierādījumu teorijai par to, ka viņi jūt, ja kaut kas nav tā. Arī mūsu stāsts ir tāds pierādījums. Kādās kāzās Nigērijā neviens no viesiem nepamanīja neko aizdomīgu, izņemot suni, kuru tagad sauc par varoni.

Tas notika pagājušajā pavasarī, kad daudzi cilvēki bija sanākuši uz kāzām Nigērijā, Belbelo. Kāzās piedalījās gandrīz visi ciema iedzīvotāji, kuriem nebija pat aizdomas, ka viņiem draud briesmas.

Pašā svinību vidū kāziniekiem tuvojās jauna sieviete. Viņa zem kleitas bija paslēpusi bumbu, kuru iedarbināt bija nodomājusi cilvēku pūlī.

Taču suns, kurš piederēja kādam no kāzu viesiem, ātri saprata, kas notiek.

Četrkājainais varonis metās klāt sievietei un uzbruka viņai. “Suns novērsa pašgatavota spridzekļa sprādzienu. Spridzeklis bija piestiprināts zem nepilngadīgas teroristes – pašnāvnieces kleitas, – vēsta policijas preses sekretārs Viktors Isuku.

Spridzeklis sprāga patālu no cilvēkiem, bet varēja uzsprāgt cilvēku pūlī. Gan teroriste, gan suns gāja bojā, bet, pateicoties drosmīgajam dzīvniekam, visi kāzinieki palika dzīvi un veseli.

Tagad suni sauc par varoni, un ciema iedzīvotāji vienmēr ar pateicību atcerēsies savu četrkājaino draugu, kurš ziedoja savu dzīvību, lai glābtu cilvēkus.

Suns ir cilvēka labākais draugs, un mūsu stāsts tikai to apstiprina.