Mihaela Šūmahera (49) dēls Miks Šūmahers (19) beidzot pārtraucis klusumu un pēc savas uzvaras sacīkstēs tēva iemīļotākajā trasē, publiski pieminējis F1 leģendu emocionālā intervijā, ziņo ārzemju mediji.

Miks pirmo reizi uzvarēja Eiropas F3 sacīkšu seriāla posmā slavenajā Spa trasē Beļģijā, kurā viņa ikoniskais tēvs savas karjeras laikā F1 uzvarējis sešas reizes. Miks sacīja, ka šī vieta viņam uzjundījusi daudz laimīgu atmiņu, jo tieši šī trase nereti tikusi dēvēta par viņa tēva “dzīvojamo istabu”.

Viņš teica: “Ar Spa trasi man saistās tikai vislabākās atmiņas. Kā jau daudzi zina, tā tika saukta par mana tēva “dzīvojamo istabu”. Man tiešām patīk te braukt, jo es zinu, ka te tas labi padevās arī manam tēvam, zinu, ka tieši šeit viņam visvairāk patika braukt, viņš šeit bija īpaši laimīgs.

Es vienmēr priecājos te būt un katru gadu gaidu, kad sacīkstes notiks šajā trasē.” Pērn Spa trasē, pirms F1 Beļģijas Grand Prix atklāšanas, Mikam bija iespēja izbraukt ar tēva 1994. gada uzvaras auto.

Miks atklāja arī to, ka šīs bijušas neaizmirstamas sajūtas, jo viņš izjutis īpašu pagodinājumu un guvis neaprakstāmu saviļņojumu. Jaunais sportists uzsvēra arī to, ka viņa sapnis aizvien ir kļūt par F1 pilotu.

“Tagad es cītīgi lieku vienu soli aiz otra, lai to sasniegtu,” sacīja Šūmahera dēls. 2006. gadā Šūmahers beidza F1 pilota karjeru, taču sacīkšu apritē tomēr vēlāk atgriezās un no 2010. – 2012. gadam pārstāvēja Mercedes komandu F1 sacīkstēs.

2013. gada decembrī Šūmahers, slēpojot Francijas Alpos, cieta negadījumā un guva smagas galvas traumas.

Slimnīcā bijušais sportists tika nogādāts kritiskā stāvoklī un ilgstoši atradās komā. Pēc negadījuma nav īpaši daudz informācijas par Šūmahera veselības stāvokli.

Šogad ģimenes locekļi izdeva ziņojumu, kurā pateicās sportista faniem par līdzjūtību un lūdza sapratni lēmumā nedalīties ar Šūmahera stāvokli un gaitām publiski.