Ir svarīgi saprast, ka redze ir atkarīga ne no paša acs kristāliņa darbības, bet no to muskuļu spēka, kas atrodas ap kristālu. Līdzīgi kā ķermeņa muskuļus var trenēt ar fizisko vingrinājumu palīdzību, tā arī acu muskuļus var attīstīt, tādējādi uzlabojot redzi.

Ja cilvēks, nedaudz savainojis kāju, tūlīt pat sēdīsies invalīdu ratiņos, viņa kājas drīz vien sāks atrofēties. Tāpat ir ar acīm, kad sākam valkāt brilles, redze ar laiku pasliktinās.

Tāpēc vajag pēc iespējas atteikties no brillēm – redzes slepkavām un sākt nodarboties ar acu vingrinājumiem, izmantojot šo tabulu.

Protams, ir situācijas, kad briļļu valkāšana ir nepieciešama medicīnisku apsvērumu dēļ, bet daudzos gadījumos no brillēm var atbrīvoties, ja aktīvi nodarbojas ar redzes atjaunošanu.

– Izvairīties no acu pārpūlēšanas, pagulēt dieāa (vai vienkārši aizvērt acis uz dažām minūtēm ik pēc 2-3 stundām).

– Veikt acu vingrinājumus, izmantojot iepriekš minēto tabulu.

– Pilnībā atteikties no brillēm (ja redze vēl pakļaujas ārstēšanai).

– Veikt acu masāžu.

Vispirms ar divu pirkstu galiem (rādītājpirksta un vidējā ) 8 reizes viegli spiediet uz acu āboliem. Spiediena spēkam jābūt tādam, lai neradītu sāpes. Tad ar rādītājpirkstu spilventiņiem spiediet uz norādītajiem punktiem pa 2 reizēm uz katru.

– Ievērojiet dienas režīmu (gulēt ejiet 22.00, celieties pirms Saules lēkta).

– Staigājiet bez brillēm un skatieties tālumā.

– Ievērojiet diētu (neēdiet neko treknu, ceptu, sāļu, kūpinātu, miltu ēdienus,) lietojiet burkānu sulu ar dažām pilēm olīveļļas, mellenes.

– Skalojiet acis ar siltu ūdeni.

– Nestrādājiet ar datoru pēc 19.00.

– Atpūtieties, klausieties indiešu rāgas.

– Izvairieties no lielas fiziskās slodzes un stresa.