Līvi ir latviešu smagā roka grupa Liepājā, kas ar šādu nosaukumu pastāv kopš 1974. gada, bet mēģinājumus sāka jau 1971. gadā. Līvi ir vienīgā rokgrupa Latvijā, kurai ir uzcelts piemineklis.

Līdz ar Jāņa Groduma aiziešanu aizsaulē 2010. gada 15. jūnijā, Ainars Virga paziņoja par grupas “Līvi” darbības izbeigšanu, pēc kāda laika tika izdota dziesmu izlase “Nezāles neiznīkst”.

2013. gadā mūžībā aizgāja arī grupas kādreizējais vokālists Aivars Brīze. 2018. gadā Ainars Virga paziņoja par grupas darbības atjaunošanu un Līvi izdeva koncertalbumu “Bez štepseļiem”.

Aināra Virgas 55.gadu jubilejas koncerts 2019.gada 18.aprīlī “Liepājas dzintarā” vēlreiz apliecināja, ka grupa ļoti labā formā un ir lieliski jauni muzikanti, kuri turpina Liepājas rokmūzikas leģendāro vēsturi.

Īsa vēsture: Grupu ar šādu nosaukumu izveidoja Juris Pavītols 1971. gadā, bet 1974. gada rudenī tā pajuka, jo Juris cieta avārijā un ilgu laiku ārstējās slimnīcā. Arī dziesma “Vairogi” bija “pirmo” Līvu repertuārā līdz grupas un dziesmas aizliegumam 1981. gadā.

Savukārt pirms neilga lika grupas dibinātājs Juris Pavītols paziņoja jaunumus, kas ikvienam lika pievērst uzmanību.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!