Cukura diabēts ir endokrīnās sistēmas slimība.

Daļējas vai pilnīgas insulīna nepietiekamības dēļ glikoze nenonāk audu šūnās, bet uzkrājas asinīs. Raksturīgākās diabēta pazīmes – slāpes, nieze, pastiprināta urīna izdalīšanās, svara zudums saglabājoties apetītei.

Ir divu tipu diabēts: 1. tips – insulīnatkarīgais jeb jauniešu diabēts un 2. tips jeb sākotnēji insulīnneatkarīgais jeb vecāku cilvēku diabēts.

Dabiskie preparāti uz augu bāzes ir efektīvi 2. tipa diabēta ārstēšanā – tie normalizē cukura līmeni asinīs.

Zāles no rutku sulas

Rutku sula 100 ml

Lietot pa 40 ml svaigi spiestas rutku sulas 2-3 reizes dienā. Ārstēšanas kurss 1-2 mēneši. Pēc tam 3 mēnešu pārtraukums. Pēc pārtraukuma kursu atkārto.

Zāles no rutku sulas un auzu uzlējuma

Rutku sula 100 ml

Auzas 100 g

Ūdens 1,2 l

Auzas aplej ar siltu ūdeni un notur 4 stundas, pēc tam nokāš. 200 ml iegūtā līdzekļa pievieno rutku sulu un izdzer to no rīta. Ārstēšanas kurss – 1-2 nedēļas.

Zāles no rutku sulas un lauru lapu uzlējuma

Rutku sula 10 ml

Lauru lapas 10 gb

Ūdens 100 ml

Lauru lapas aplej ar vārošu ūdeni un atstāj uz 1 stundu, pēc tam šķidrumu nokāš un atdzesē. Pievieno rutku sulu, labi samaisa un izdzer dienas laikā. Ārstēšanas kurss 1 nedēļa.

Zāles no rutku sulas, melleņu lapu un pieneņu sakņu uzlējuma.

Rutku sula 100 ml

Melleņu lapas 10 g

Pieneņu saknes 10 g

Ūdens 120 ml

Melleņu lapas un pieneņu saknes sasmalcina, aplej ar vārošu ūdeni un ļauj nostāvēties 30 minūtes, tad izkāst. Lietot pa 100 ml kopā ar rutku sulu 3 reizes dienā. Ārstēšanas kurss 1-2 nedēļas.

Zāles no rutku sulas un nātru un plūškoka lapu novārījuma

Rutku sula 50 ml

Nātru lapas 5 g

Plūškoka lapas 5 g

Ūdens 200 ml

Lapas aplej ar vārošu ūdeni un tura uz lēnas uguns 10 minūtes, tad nokāš, atdzesē, pievieno rutku sulu un uzreiz visu izdzer. Ārstēšanas kurss – 1-2 nedēļas.

Zāles no rutku sulas un dadžu  un melleņu lapu uzlējuma

Rutku sula 30 ml

Dadžu lapas 5 g

Melleņu lapas 5 g

Ūdens 120 ml

Lapas aplej ar vārošu ūdeni, ļauj nostāvēties 20 minūtes, tad nokāš, atdzesē. Pievieno rutku sulu. Dzer pa 100-150 ml  2 reizes dienā. Ārstēšanas kurss 2-3 nedēļas.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!