Spēcīgs maisījums! Viena no šobrīd populārākajām garšvielām ir kurkuma.

Cilvēki galvenokārt lieto to kā garšvielu tā unikālās garšas dēļ, bet tā tāpat tiek lietota alternatīvajā medicīnā daudzu gadsimtu garumā. Tās krāsa ir unikāla. To lieto, ja ir gremošanas problēmas, nelieli iegriezumi un muskuļu mežģījumu gadījumos.

Medus ar kurkumu – mediķi nespēj izskaidrot iedarbību!

Daudzos zinātniskajos pētījumos ir pierādīta kurkumas labdabīgā iedarbība uz mūsu veselību. Garšvielas sastāvā ir aktīvais savienojums, ko sauc par kurkumīnu, kurš mazina iekaisumus, tāpat arī ārstē daudzas gremošanas problēmas.

Pēc dažu pētnieku domām, kurkumīns spēj palīdzēt cilvēkiem novērst vēzi. Tam ir pretsēnīšu un antibakteriāla iedarbība, kas ļauj cīnīties pret dažādām baktērijām. Pētījumos pierādīts, ka kurkumīns palīdz šūnām izdzīvot pat spēcīgu iekaisumu gadījumos.

Tāpat tas pasargā arī DNS. Tas ietekmē 700 mūsu organisma gēnu un ārstē vairāk nekā 160 veselības problēmas. Tā pretiekaisumu īpašība var palīdzēt mums ārstēt tādus stāvokļus, kā osteoartrītu.

Daudzi eksperti apgalvo, ka kurkuma var palīdzēt ārstēt aknu, elpošanas, neiroloģiskās problēmas un arī autoimūnos traucējumus. Kurkumas sastāvā ir savienojums, ko sauc par turmeronu, kurš ir vienīgais līdzeklis pret Alcheimera slimību.

Tas spēj pastiprināt smadzeņu darbību un kavēt beta-amiloīdo plāksnīšu uzkrāšanos smadzenēs. Tas ir viens no galvenajiem Alcheimera slimības faktoriem.

Ļoti spēcīgās antioksidantās un pretiekaisumu īpašības, kas piemīt kurkumai, spēj palīdzēt daudzu vēža veidu ārstēšanā, tādu kā kuņģa, krūts, plaušu, aknu un resnās zarnas vēža ārstēšanā. Tam ir labāks efekts, nekā ķīmijterapijai, jo tas atstāj neskartas veselās šūnas, kamēr iznīcina ļaundabīgās.

Kurkuma labāk iedarbojas kopā ar medu.

Šī kombinācija varēs jums palīdzēt cīņā pret daudzām kaitīgām baktērijām, un jums veidosies zarnu traktā daudz vērtīgo baktēriju u.t.t.

Kā pagatavot?

1 ēdamkarote kurkumas pulvera;

100 g medus.

Samaisiet šīs sastāvdaļas stikla burkā. Lietojiet pa 1 tējkarotei ik pēc stundas, ja esat saaukstējies. Otrajā dienā – pa 1 tējkarotei ik pēc 2 stundām. Trešajā diena pa 1 tējkarotei 3 reizes dienā. Nenorijiet šo maisījumu uzreiz, tam lēnām jāizkūst mute. Lai rezultāts būtu vēl labāks, dzeriet klāt siltu tēju.

Pirms lietošanas iesakām konsultēties ar savu ārstējošo ārstu.