Kāda divgadnieka mamma ir sašutusi par piedzīvoto Jelgavas slimnīcas uzņemšanas nodaļā, vēstīja raidījums “Bez Tabu”.

Kad Hildegardes divgadīgajam bērnam augstai temperatūrai pievienojās elpas trūkums, mamma izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību. “Ātrie” pieņēma lēmumu vest abus no Iecavas uz Jelgavas slimnīcu, bet tur mazais pacients ilgi nav uzturējies.

Uzņemšanas nodaļā kārtojot dokumentus, esot atklājies, ka zēnu nevar uzņemt viena iemesla dēļ.

Mūsu pediatre nav ģimenes ārstu reģistrā, tāpēc slimnīcai ir tiesības atteikt mums uzņemšanu slimnīcā,” skaidroja zēna māte.

Mamma neizpratnē par šādu notikumu pavērsienu meklējusi risinājumus, bet velti. Reģistratore esot palikusi nelokāma un lūgusi mammu gaidīt koridorā, jo vienīgais cilvēks, kurš var izlemt šo jautājumu, tai brīdī pusdieno.

Te laikam vietā atgādinājums, ka Hildegardes divgadīgo bērnu slimnīcā nogādāja “ātrie”. Mamma slimnīcā pavadīja aptuveni 40 minūtes, kuru laikā esot vairākkārt centusies panākt to, ka “papīrus” kārto pēc tam, vispirms, pievēršot uzmanību bērnam, bet velti.

Rezultātā Hildegarde izsaukusi taksometru un aizbraukusi uz Rīgu pie savas pediatres. Jā, jā, tās pašas, kuras neesot reģistrā. Rezultātā Hildegardes bērns nobrauca tai dienā simt kilometru, meklējot palīdzību, lai gan bija tiešā mediķu tuvumā.

Jelgavas slimnīcas uzņemšanas nodaļā sastaptie mediķi atsakās komentēt tās dienas notikumus, jo esot tik daudz pacientu, ka katru konkrēto gadījumu nevarot atcerēties.