Daudzi orhideju audzētāji zina, ka augiem, kas normāli attīstās, bieži vien ir bremzēta ziedēšana. Kas tam par iemeslu, kā to var labot? Nevajag pirkt dārgus augšanas stimulatorus. Tie reizēm pat var kaitēt jūsu puķēm.

Brīvā dabā orhideja saņem visas nepieciešamās vielas ar lietus ūdeni. Mājās mēs nevaram radīt apstākļus, kas būtu tādi, kā dabā. Bet ir kāda viltība, ar kuras palīdzību var palīdzēt orhidejai bagātīgi ziedēt.

Atcerēsimies, ka šī viltība nekā nekaitēs augam. Tikai radīs priekšnoteikumus ziedēšanai. Runa ir par ķiploku gardumu orhidejām. Lūk, kā to pagatavot.

Būs vajadzīgs:

5 lielas ķiploka daiviņas

2 krūzes vai nedaudz vairāk ūdens. ½ tablete dzintarskābes

Pagatavošana:

Izšķīdināt dzintarskābi karstā ūdenī stikla traukā, turpat piespiežam ķiplokus. Ļaujam visam nostāvēties vienu diennakti.

Kā pareizi laistīt orhideju ar šo šķīdumu?

Šķīdumu pievienojam ūdenim, kas ieliets platā traukā. Tur ievietojam podiņu ar orhideju tā, lai tas pilnībā atrastos šķīdumā. Aplejam arī no augšas, lai visas saknes būtu samirkušas. Tā atstājam uz pāris stundām.

Tad podiņu izņemam, apslaukām un liekam atpakaļ vietā. Un jau pēc mēneša priecāsimies par bagātīgu ziedēšanu.

Atlikušo šķīdumu varam izmantot citu puķu laistīšanai. Ar tādu našķi „cienāt” orhidejas un citas puķes drīkst ne biežāk kā reizi 3 mēnešos.