Šī vēstule noteikti skars katras mātes dvēseli. Šajos vārdos precīzi izteikts tas, ko izjūt mātes pret saviem pieaugušajiem bērniem.

„Mīļo dēliņ! Kā man tagad gribētos atgriezt atpakaļ tos laikus, kad tu vēl biji mazs! Ļoti gribētos atcerēties pēc mātes piena smaržojošu bērniņu un paaijāt tevi savās rokās… Kaut tikai vēl vienu reizīti!

Aplūkoju tavas bērnu dienu fotogrāfijas – tāds dūšīgs puišelītis ar žiperīgu skatienu, tā gribētos dzirdēt TO tavu balsi!

Raugoties uz augošajiem dēliem, kuri vārtās ar grāmatu rokās dīvānā zem flīsa pleda, mēs neviena nedomājam, ka tieši šie brīži pēc gadiem mums šķitīs īsta laime, laime, kuru gribēsies atgriezt. Es pat ar aci nepaspēju pamirkšķināt, kad tas laiks bija prom uz neatgriešanos.

Labi atceros, cik bieži, jau nezinot, kā mani pārliecināt, tu īdēji: ”Mamm, nu paklausies brītiņu!” Piedod, dēls, man patiešām trūka pacietības  klausīties, un mēs ar tevi bieži pamatīgi strīdējāmies. Es zinu, ka tā bija, un līdz pat šim laikam es cenšos laboties!

Lai kā arī nebūtu, man tu vēl aizvien esi mans mazais puisītis, lai arī tavas krosa kurpes ir gandrīz manu slēpju lielumā.

Dēliņ, kā gan tu prati izaugt par tādu patīkamu jaunu cilvēku? Es lepojos ar tevi! Paldies Tev par to, ka katru dienu man ir pamats lepoties par to, ka esmu tava mamma.

Mātišķība patiesībā izrādījās daudz sarežģītāka lieta, nekā es biju domājusi. Un es, tāpat kā visi, sadarīju daudz kļūdu. Bet tas, par ko tu kļuvi, ir balva visai manai dzīvei. Ar tevi es sapratu, ko nozīmē mīlēt tuvu cilvēku. Man biji tu un tas bija tik aizraujoši, daudzveidīgi un negarlaicīgi. Es nebiju to gaidījusi, tāpat kā grūtības.

Es vienmēr būšu 24 gadus vecāka par tevi. Tas ir daudz. Tiesa, domāju, ka jo vecāks kļūsi tu, jo mazāka šī starpība liksies. Bet tu, es ceru, vienmēr paliksi mans puisītis un es tava mamma: tā, kuras rokas tevi vienmēr apskaus, kuras sirds vienmēr atsauksies uz katru tavu bēdu vai lūgumu.

Kad es redzu tevi kā jaunu, veselu cilvēku ar cienīgu uzvedību, es domāju par to, ka tu esi mana mūža vērtīgākā dāvana.

Veiksmi tev, dēls! Es mīlu tevi. Tava mamma.”