Pirms neilga laika liela daļa sabiedrības pauda sašutumu par OCTA straujo cenu kāpumu. Auto īpašnieki, kuri vēl tikai plāno iegādāties OCTA polisi, kārtējo reizi gaida nepatīkams pārsteigums, jo polises cena atkal ir paaugstinājusies un teju vai tas notiek pa dienām, vēsta “Latvijas Avīze”.

Kā tiek vēstīts, tad daudziem autoīpašniekiem OCTA polise ir kļuvusi divreiz dārgāka. Vislielākais cenu kāpums ir lielo un jaudīgo auto īpašniekiem.

Visvairāk cietuši ir tie, kuriem ir zemāka “bonus-malas” klase, kā arī lieli un jaudīgi auto. Viens no galvenajiem iemesliem cenu paaugstināšanai ir saistīts ar palielināto ceļu satiksmes negadījumu skaitu gan Latvijā, gan iedzīvotājiem, ceļojot uz ārvalstīm.

Otrs iemesls ir saistīts ar cenu kāpumu autoservisos par remontdarbu veikšanu. Kā arī gandrīz par pusi ir pieaugušas kompensācijas par nemateriālajiem zaudējumiem. Ņemot vērā sabiedrības lielo neapmierinātību, portālā “Manabalss.lv” ir sākta parakstu vākšana par obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) maksimālās gada cenas noteikšanu.

Kā tiek ziņots, tad cenu kāpums varētu turpināties, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidenta Jāņa Abāšina teiktais intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma”. OCTA vidējās cenas straujāk esot augušas privātpersonām, Rīgā un lielajās pilsētās, savukārt cenu pieaugums mazāks nekā vidējais ir juridiskajām personām un reģionos.

Avots :
Latvijas Avīze