Latvijā atzītākais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs 2017. gada pēdējā dienā savā interneta blogā nācis klajā ar prognozi janvāra mēnesim. Ieskaties! Sniegs, kas vairāk vai mazāk Austrumlatvijā noturējās līdz Ziemassvētkiem, gada nogalē pazuda.

Lai arī uz viena otra austrumu pierobežas ezeriņa ledus jau paspēja vilkt lomus pirmie zemledus makšķernieki, Ziemassvētku laikā nakts sals arī šeit atkāpās. Tāpēc tas nebija kaut kāds Ziemassvētku brīnums, ka vienā otrā mežmalā jau vai arī vēl ziedēja baltie vizbuļi un zilās vizbulītes.

Decembra beigās kūstoša sniega ūdeņos upju palienēs var sastapt ziemojošās meža pīles un gulbjus, bet vēja raustītajos kailajos bērza zaros Latvijā ziemojošos māju strazdus. Nu gandrīz kā martā! Bet ticējums saka, ja Ziemassvētkos pavasaris, tad Lieldienās būs ziema…

Vērojot norises dabā un laika zīmju dienās novembrī un decembrī, jāsecina, ka arī ziemas galvenais mēnesis janvāris būs ar mainīgiem laika apstākļiem. Bez barga sala, bet ar vējainām un nokrišņiem bagātām dienām.

Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!

Avots :