Šneideru ģimene jau atkal ir atgriezusies no Latvijas uz Īriju. Iepriekš 10 gadi pavadīti Īrijā, pēc tam 3 gadi Latvijā. Secinājums ir viens – Īrija ir tomēr tā īsta vieta, kur skolot bērnus un dzīvot savu ģimenes dzīvi.

“Re:TV” pārraidītajā “5. novada” sižetā Alda atzīst, ka pirms trim gadiem vēlējusies vien būt Latvijā un elpot tās gaisu, taču laikam ejot uz priekšu, viņa saprot, lai vai cik liela ir Latvija patriote, elpot savas dzimtenes gaisu vien ir par maz.

Viens no iemesliem, kādēļ ģimene nolēma aizbraukt prom no Latvijas, ir tas, ka bērnam nevarēja atrast vietu bērnu dārzā. Bet tas nav vienīgais iemesls – papildus ir arī finansiālie apstākļi.

Ģimenes galva Artūrs uzsver, ka Īrijā viņš jūtas drošs par savu nākotni: “Šajā valstī nebūs tā, ka tu nostrādāsi visu mūžu un saņemsi kaut kādu 200 eiro pensiju, un pat nevarēsi vecumdienās zāles atļauties, kas ir ļoti svarīgs faktors.”

Skaties video:

Iepriekš ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajā Latvijas valstspiederīgo reemigrācijas atbalsta pilotprojektā līdz šī gada jūlija beigām Latvijā atgriezušās 64 ģimenes.

Statistikas dati liecina, ka no Latvijas katru gadu izbrauc vairāki tūkstoši valstspiederīgo.