Derības ir viena skarba lieta, jo īpaši tad, ja likmes ir augstas. Šoreiz šis stāsts ar nelielu humoru tā, lai diena būtu izdevusies!

“Andris un viņa sieva Ieva gadu pēc gada devās uz pilsētas svētkiem. Šajos svētkos piedāvāja iespēju izvizināties ar helikopteru. Andris vienmēr sievai teica: “Ieva, es gribēju izvizināties ar to helikopteru!”

Šim jautājumam vienmēr sekoja sievas atbilde: “Es zinu vīriņ, bet šis brauciens maksā 50 latus un 50 lati ir 50 lati!” Tā tas sekoja gadu gadiem…

Kad Andrim jau apritēja 85 gadi, viņi devās uz šiem pašiem svētkiem un Andris atkal uzdeva šo jautājumu: “Sieviņ, man jau ir 85 gadi, ja es nepaspēšu izvizināties ar šo helikopteru, iespējams, ka vairs nekad to nevarēšu!”

Un Ieva atkal sacīdama, atbildēja: “Es Tevi pilnībā saprotu, bet šis brauciens maksā 50 latus un 50 lati ir 50 lati!”

Helikoptera šoferis netīšām sadzirdēdams, ko runā vecais pāris, uzrunāja viņus: “Sveiki! Nevarēju nedzirdēt jūsu sarunu, bet man priekš jums ir iespēja. Es jūs abus izvizināšu ar helikopteru, ja braucienā neteiksiet nevienu pašu vārdu. Ja dzirdēšu kaut vienu vārdu, nāksies maksāt katram par braucienu!”

Vecais pāris priecīgi piekrita un devās braucienā. Šoferis veica visādus trikus un dažādus bīstamus pagriezienus, bet kā vecais pāris klusēja, tā klusēja.

Brauciena beigās, šoferis prasa Andrim: “Es centos cik spēju no jums izdvest kaut vienu skaņu, bet acīmredzot es to nespēju.

Kā jums tas izdevās?”

Uz šo jautājumu Andris uzreiz atbildēja: “Vienu brīdi, gribēju bļaut, ka sieviņa izkrita, bet nu… 50 lati ir 50 lati.”