Mans mīļais vīrs jau otro nedēļu jauc vecās mēbeles, lai izgatavotu kaut ko oriģinālu viesistabai. Pie visa vainīgs vietas trūkums dažādām lietām. Reizēm pat lielajā istabā vēl viens liels skapis izskatīsies galīgi neiederīgs, bet ko darīt, ja kaut kur  vēl jānovieto figūriņu kolekcija vai kāds desmits grāmatu?

Glābiņš šādā situācijā būs sienas plaukti. Tos var nopirkt, bet var arī izgatavot ar savām rokām. Forma un krāsa atkarīga no tavas iztēles! Bet no dažiem neparastiem elementiem kreatīvu sienas plauktu izskatā var pārvērsties viss istabas interjers!

Šodien esam atlasījuši stilīgu un oriģinālu plauktu idejas. Tos tu varēsi nopirkt veikalā vai izgatavot pats.

1. Izgatavot plauktu nemaz nav tik grūti. Vajadzēs tikai stiprinājumu un dēli. Visbanālākais stiprinājums var būt banāla virve. To izver caur plaukta caurumiem, sasien lielā mezglā un pakar uz āķa.

Ir arī sarežģītāki sienas plaukti, ko pielāgo vispārējam istabas interjeram, taču pat tādā gadījumā dizaineri necenšas pārtaisīt tos par bufetēm vai konsolēm.

2. Klasiskie taisnstūra plaukti stiprināmi tieši pie sienas. Šim veidam pluss ir tāds, ka var izmantot gan iekšējo, gan ārējo virsmu. Aizmugurējā sieniņa var nebūt.

Augšā var likt dažādus interjera priekšmetus: vāzes, pulksteņus, fotogrāfijas, lampas, grāmatas u.t.t.

 Tieši tādi plaukti savas funkcionalitātes dēļ piedod dzīvoklim mājīgumu.

3. Plašās viesistabās bieži izmanto neliela izmēra plauktiņus, kas kļūst par telpas rozīnīti, savienojot dažādus interjera elementus. Sevišķi, ja istaba ir kvadrāta vai gara taisnstūra formā.

4. Interesants veids kā sakārtot stūrus, kuri bieži vien ir ierobežo interjera komponēšanu, ir atvērtie piekaramie plaukti. Ar tiem var veidot neordināras kompozīcijas.

Mazi plauktiņi, kuri bija izveidoti šādā veidā, labi der izvietošanai stūros. Tiesa šīs konstrukcijas vairāk būs dekoratīvas, nekā funkcionālas.

5. Daudzpakāpju plaukti pie sienas izskatās ļoti oriģināli. Tiem tāpat ir daudz un dažādas funkcijas. Šis plauktu veids var tikt apvienots ar dažādām horizontālām un vertikālām plaknēm.

6. Šo ideju saglabāšu, lai parādītu vīram. Tas ir tieši tas, kas vajadzīgs manam dzīvoklim!

7. Atklātie plaukti iederas jebkurā interjerā.

Jo tālāk attīstās rūpniecība, jo vairāk cilvēks cenšas tuvoties dabai. Mēs vēlamies veidot ap sevi dabu. Tiesa gan, ne burtiski, bet radot ilūziju, ka atrodamies ārā, kaut patiesībā esam mājās.