Grūtos laikos cilvēki bieži sāk vērsties pie augstākajiem spēkiem. Viņi sūta lūgšanas, sāk ieklausītos cilvēkos, kuri it kā spēj ar šiem augstākajiem spēkiem sazināties. Tāpēc dažādi pareģi vienmēr bijuši cieņā. Starp viņiem visvairāk izceļas bulgāru pareģe Vanga. Viņas prognozes, kā uzskata, daudzreiz  bijušas pareizas. Ko tad Vanga teikusi par Ukrainu un par esošo situāciju?

Kas ir Vanga

Vangelija Gušterova – vispazīstamākā pareģe pasaulē, pazīstamāks, varbūt bija vienīgi Nostradams. Saskaņā ar leģendu, viņa 12 gadu vecumā zaudēja redzi, bet par to saņēma iespēju redzēt nākotni.

Un, ja var ticēt vairākiem vēsturniekiem, vairums viņas pareģojumu ir piepildījušies.

Daudzi ir pārliecināti, ka savā laikā Vanga ir paredzējusi Prāgas pavasari, 11.septembri ASV, „Kurskas” grimšanu un pat Padomju savienības sabrukumu. Taču lielākā problēma ir tajā, ka viņas vārdi tiek tulkoti pēc katra patikas un pievilkti jebkuram notikumam. Viņas pareģojumus var salīdzināt ar bojātu telefonu.

Bez tam, nevajag aizmirst par Barnuma efektu. Tas ir, kad cilvēki attiecina uz sevi vai notikumiem pareģojumus, kurus var attiecināt arī uz citām lietām. Ņemot vērā to, ticēt jebkuram pareģes vārdam kļūst vēl sarežģītāk.

Ko Vanga teikusi par Ukrainu

Ja mēģināsim atrast Internetā kaut ko par to, ko teikusi pareģe par tagadējo konfliktu, tad viss izrādīsies pavisam sarežģīti. Jo vienīgā viņas pareģojumu avota vairs nav, bet cilvēki izvēlas izraut atsevišķus dažādu pareģojumu fragmentus un likt tos mūsdienu reālijām apakšā.

Starp daudziem populārākajiem pareģojumiem ir vērts atzīmēt tos, kuros runa ir tieši par karu. Par to, ka Ukrainai pienāks ļoti grūti laiki, taču pēc tam sāksies īsts uzplaukums.

Pēc dažām liecībām, Vanga pareģojusi Ukrainai lielu lomu starptautiskajās attiecībās. Valsts it kā kļūšot par piecu valstu savienības līderi. Runa var būt  par mūsdienu organizāciju GUUAm (Gruzija, Ukraina, Uzbekistana, Armēnija, Moldāvija) vai kādu citu projektu.

Ir vērts pateikt, ka pret jebkuru pareģojumu ir jāattiecas piesardzīgi, jāpadomā, vai ir vērts tam noticēt. Nedaudz cerību gaišākai nākotnei, protams, nekad nenāks par ļaunu, bet labāk būt reālistam un vienmēr ar skaidru prātu novērtēt situāciju, nevis dzīties pakaļ kādam svešam tālam mērķim. Un vēl vairāk, nedrīkst sēdēt un gaidīt, kamēr tas labais piepildīsies.