Ja tev kaut reizi mājās ir bijis kaķis, tad tu zini, cik daudz prieka un patīkamu emociju tas var dot. Jā kaķi rada nekārtību un sagādā daudz rūpju, bet pēc tam tomēr ar uzviju atstrādā savu nedarbu radītos zaudējumus!

Kaķi ir lieliski sarunu biedri. Ja kādam nav ar ko padalīties pārdzīvojumos, var paņemt klēpī kaķi un izstāstīt savu bēdu tam. Un ap sirdi paliks vieglāk.

Esam sagatavojuši tev 10 svarīgus iemeslus, kāpēc vajadzētu savā mājā ienest kaķi, ja tev tāds vēl nav. Vairāk neviens tev neiestāstīs, ka suns ir labāks par kaķi!

Fakti par kaķiem

1. Tava nervu sistēma būs kārtībā. Kaķa murrāšana pazemina stresa līmeni un mazina trauksmes un nemiera līmeni.

2. Tev vienmēr būs drošs atbalsts. Grūtos brīžos kaķis palīdzēs pārdzīvot spēcīgas emocijas, skumjas, naidu un nelaimes.

3. Sakārtosies tava personīgā dzīve. 70% vīriešu gandrīz pilnīgi uzticas sievietēm, kurām ir kaķis.

4. Tu kļūsi ievērojami gudrāks. Kontakts ar tik sarežģītu dzīvnieku, kā kaķis, paaugstina intelekta līmeni un palīdz labāk izveidot kontaktus ar citiem cilvēkiem.

5. Tu retāk apmeklēsi ārstus. Kaķu dziednieciskās īpašības ir pazīstamas jau sen. Pastāv pat medicīnas virziens ar nosaukumu Felinoterapija, kurš pēta šo pūkaino dziednieku ietekmi uz cilvēka organismu.

6. Tev būs lielisks draugs. Pavisam nesen zinātnieki noskaidrojuši, ka kaķa esamība mājās ir pielīdzināma dzīvošanai pārī. Kaķi prot dāvāt mīlestību un maigumu.

7. Tu parādīsi savu labsirdību. Kaķi zina, kam var uzticēties, kam nē, un viņi dod priekšroku tikai krietniem cilvēkiem.

8. Sakārtosies tavs miega režīms. Sen pārbaudīts fakts – sieviete atpūšas daudz labāk, ja uz blakus spilvena guļ kaķis, nevis romantiskais partneris.

9. Taviem bērniem nebūs nosliece uz alerģijā,. Kaķi dīvainā kārtā stiprina mazu bērnu imunitāti un novērš alerģisku reakciju.

10. Kaķis var izglābt tev dzīvību. Ir zināmi daudzi gadījumi, kad kaķi ir sajutuši ugunsgrēku vai gāzes noplūdi daudz ātrāk par saviem saimniekiem, sākuši celt traci un tādējādi izglābuši visu ģimeni.

Vēl kaķiem patīk ķert dažādus sīkus grauzējus, ar ko iedzen šausmās savas saimnieces. Pat ja tavā dzīvoklī nav lieku kustoņu, kaķis vienmēr var sevi nodarbināt ar kožu, mušu un maijvaboļu ķeršanu.

Lai kaķis nestu labumu savam saimniekam, tam noteikti pašam jājūtas ļoti labi. Tāpēc saudzē savu kaķi, kop to uz esi pret viņu labsirdīgs. Kaķis atdos visu savu mīlestību, cik vien tam ir, bet mīlestībās tik mazā sirsniņā, tici man, ir vairāk, nekā pietiekami.